close
تبلیغات در اینترنت
پخش 26 فيلم سينمايي ايراني و خارجي در فروردين ماه 91
loading...

فروشگاه و وبلاگ استودیو انیمیشن اپیکس

26 فيلم سينمايي ايراني و خارجي  از يكم فروردين ماه 91  روي آنتن مي رود   شبكه دو سيما نوروز امسال بيست وشش فيلم سينمايي ايراني و خارجي را از يكم فروردين ماه 91 به روي آنتن مي برد از سه شنبه يكم فروردين ماه شبكه دو سيما پخش فيلم هاي سينمايي عامل سوم، پنگوئن هاي آقاي پاپر، نگهبان باغ وحش ، پانداي كونگ فو كار 2، روز وارونه، روياي رابرت كوچولو، كارگاهان كوچك، فاستر، آواي دلبستگي ام، آنشرلي آغازي نو، سفر به مركز زمين، سرزمين روياها، عروسك هاي چوبي 1و2، پرواز، يك گوشه دنج، شيشه هاي بخار…

پیشاپیش فرا رسیدن عید سعید فطر بر مسلمین جهان مبارک باد

  پیشاپیش فرا رسیدن عید سعید فطر بر مسلمین جهان مبارک باد 


http://rozup.ir/view/1674391/fetr%20matlab.jpg

     
       عید سعید فطر


عید فطر یکی از دو عید بزرگ در سنت اسلامی است که درباره آن احادیث و روایات بیشمار وارد شده است. مسلمانان روزه دار که ماه رمضان را به روزه داری به پا داشته و از خوردن و آشامیدن و بسیاری از کارهای مباح دیگر امتناع ورزیده اند، اکنون پس از گذشت ماه رمضان در نخستین روز ماه شوال اجر و پاداش خود را از خداوند می طلبند، اجر و پاداشی که خود خداوند به آنان وعده داده است.

امیرالمؤمنین علی(علیه السلام) در یکی از اعیاد فطر خطبه ای خوانده اند و در آن مؤمنان را بشارت و مبطلان را بیم داده اند.

خطب امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام یوم الفطر فقال: ایها الناس! ان یومکم هذا یوم یثاب فیه المحسنون و یخسر فیه المبطلون و هو اشبه بیوم قیامکم، فاذکروا بخروجکم من منازلکم الی مصلاکم خروجکم من الاجداث الی ربکم و اذکروا بوقوفکم فی مصلاکم و وقوفکم بین یدی ربکم، و اذکروا برجوعکم الی منازلکم، رجوعکم الی منازلکم فی الجنه.

عباد الله! ان ادنی ما للصائمین و الصائمات ان ینادیهم ملک فی آخر یوم من شهر رمضان، ابشروا عباد الله فقد غفر لکم ما سلف من ذنوبکم فانظروا کیف تکونون فیما تستانفون (1)

ای مردم! این روز شما روزی است که نیکوکاران در آن پاداش می گیرند و زیانکاران و تبهکاران در آن مایوس و نا امید می گردند و این شباهتی زیاد به روز قیامتتان دارد، پس با خارج شدن از منازل و رهسپار جایگاه نماز عید شدن به یاد آورید خروجتان از قبرها و رفتنتان را به سوی پروردگار، و با ایستادن در جایگاه نماز به یاد آورید ایستادن در برابر پروردگارتان را و با بازگشت به سوی منازل خود، متذکر شوید بازگشتتان را به سوی منازلتان در بهشت برین، ای بندگان خدا، کمترین چیزی که به زنان و مردان روزه دار داده می شود این است که فرشته ای در آخرین روز ماه رمضان به آنان ندا می دهد و می گوید:

«هان!بشارتتان باد، ای بندگان خدا که گناهان گذشته تان آمرزیده شد، پس به فکر آینده خویش باشید که چگونه بقیه ایام را بگذرانید.»

عارف وارسته ملکی تبریزی درباره عید فطر آورده است: «عید فطر روزی است که خداوند آن را از میان دیگر روزها بر گزیده است و ویژه هدیه بخشیدن و جایزه دادن به بندگان خویش ساخته و آنان را اجازه داده است تا در این روز نزد حضرت او گرد آیند و بر خوان کرم او بنشینند و ادب بندگی بجای آرند، چشم امید به درگاه او دوزند و از خطاهای خویش پوزش خواهند، نیازهای خویش به نزد او آرند و آرزوهای خویش از او خواهند ونیز آنان را وعده و مژده داده است که هر نیازی به او آرند، بر آوره و بیش از آنچه چشم دارند به آنان ببخشند و از مهربانی و بنده نوازی، بخشایش و کارسازی در حق آنان روا دارد که گمان نیز نمی برند.» (2)

روز اول ماه شوال را بدین سبب عید فطر خوانده اند که در این روز، امر امساک و صوم از خوردن و آشامیدن برداشته شده و رخصت داده شد که مؤمنان در روز افطار کنند و روزه خود را بشکنند فطر و فطر و فطور به معنای خوردن و آشامیدن، ابتدای خوردن و آشامیدن است و نیز گفته شده است که به معنای آغاز خوردن و آشامیدن است پس از مدتی از نخوردن و نیاشامیدن. ابتدای خوردن و آشامیدن را افطار می نامند و از این رو است که پس از اتمام روز و هنگامی که مغرب شرعی در روزهای ماه رمضان، شروع می شود انسان افطار می کند یعنی اجازه خوردن پس از امساک از خوردن به او داده می شود.

عید فطر دارای اعمال و عباداتی است که در روایات معصومین(ع) به آنها پرداخته شده و ادعیه خاصی نیز آمده است.

از سخنان معصومین(ع) چنین مستفاد می شود که روز عید فطر، روز گرفتن مزد است. و لذا در این روز مستحب است که انسان بسیار دعا کند و به یاد خدا باشد و روز خود را به بطالت و تنبلی نگذراند و خیر دنیا و آخرت را بطلبد.

و در قنوت نماز عید می خوانیم:

«... اسئلک بحق هذا الیوم الذی جعلته للمسلمین عیدا و لمحمد صلی الله علیه و آله ذخرا و شرفا و کرامة و مزیدا ان تصلی علی محمد و آل محمد و ان تدخلنی فی کل خیر ادخلت فیه محمدا و آل محمد و ان تخرجنی من کل سوء اخرجت منه محمدا و آل محمد، صلواتک علیه و علیهم اللهم انی اسالک خیر ما سئلک عبادک الصالحون و اعوذ بک مما استعاذ منه عبادک المخلصون »

بارالها! به حق این روزی که آن را برای مسلمانان عید و برای محمد(ص) ذخیره و شرافت و کرامت و فضیلت قرار دادی از تو می خواهم که بر محمد و آل محمد درود بفرستی و مرا در هر خیری وارد کنی که محمد و آل محمد را در آن وارد کردی و از هر سوء و بدی خارج سازی که محمد و آل محمد را خارج ساختی، درود و صلوات تو بر او و آنها، خداوندا، از تو می طلبم آنچه بندگان شایسته ات از تو خواستند و به تو پناه می برم از آنچه بندگان خالصت به تو پناه بردند.

در صحیفه سجادیه نیز دعایی از امام سجاد(ع) به مناسبت وداع ماه مبارک رمضان و استقبال عید سعید فطر وارد شده است:

«اللهم صل علی محمد و آله و اجبر مصیبتنا بشهرنا و بارک لنا فی یوم عیدنا و فطرنا و اجعله من خیر یوم مر علینا، اجلبه لعفو و امحاه لذنب و اغفرلنا ما خفی من ذنوبنا و ما علن ... اللهم انا نتوب الیک فی یوم فطرنا الذی جعلته للمؤمنین عیدا و سرورا و لاهل ملتک مجمعا و محتشدا، من کل ذنب اذنبناه او سوء اسلفناه او خاطر شرا اضمرناه توبة من لا ینطوی علی رجوع الی.»

پروردگارا! بر محمد و آل محمد درود فرست و مصیبت ما را در این ماه جبران کن و روز فطر را بر ما عیدی مبارک و خجسته بگردان و آن را از بهترین روزهایی قرار ده که بر ما گذشته است که در این روز بیشتر ما را مورد عفو قرار دهی و گناهانمان را بشوئی و خداوندا بر ما ببخشایی آنچه در پنهان و آشکارا گناه گردانیم ... خداوندا! در این روز عید فطرمان که برای مؤمنان روز عید و خوشحالی و برای مسلمانان روز اجتماع و گردهمائی قرار دادی از هر گناهی که مرتکب شده ایم و هر کار بدی که کرده ایم و هر نیت ناشایسته ای که در ضمیرمان نقش بسته است به سوی تو باز می گردیم و توبه می کنیم، توبه ای که در آن بازگشت به گناه هرگز نباشد و بازگشتی که در آن هرگز روی آوردن به معصیت نباشد. بارالها! این عید را بر تمام مؤمنان مبارک گردان و در این روز، ما را توفیق بازگشت به سویت و توبه از گناهان عطا فرما.» (3)

پی نوشت ها:

1- محمدی ری شهری، میزان الحکمه، 7/131 - 132

2- میرزا جواد آقا ملکی تبریزی، المراقبات فی اعمال السنه، تبریز، 1281 ق ص 167، مجله پاسدار اسلام، ش 101، ص 10

3- نک: ماهنامه پاسدار اسلام، شماره 101، اردیبهشت ماه 1369 ص 10 - 11، 50

رمضان، تجلی معبود (ره توشه راهیان نور) صفحه 248

جمعی از نویسندگان

apixbax.rozblog.com

پخش 26 فيلم سينمايي ايراني و خارجي در فروردين ماه 91

Mr.Apix بازدید : 107 چهارشنبه 20 ارديبهشت 1391 نظرات ()

26 فيلم سينمايي ايراني و خارجي  از يكم فروردين ماه 91  روي آنتن مي رود

 

شبكه دو سيما نوروز امسال بيست وشش فيلم سينمايي ايراني و خارجي را از يكم فروردين ماه 91 به روي آنتن مي برد

از سه شنبه يكم فروردين ماه شبكه دو سيما پخش فيلم هاي سينمايي عامل سوم، پنگوئن هاي آقاي پاپر، نگهبان باغ وحش ، پانداي كونگ فو كار 2، روز وارونه، روياي رابرت كوچولو، كارگاهان كوچك، فاستر، آواي دلبستگي ام، آنشرلي آغازي نو، سفر به مركز زمين، سرزمين روياها، عروسك هاي چوبي 1و2، پرواز، يك گوشه دنج، شيشه هاي بخار گرفته، يه روز ابري بدون باران، قصه من و دوچرخه بابام، ماموريت آخر، ما خونه نيستيم، خرگوش كيك پز، دنياي بند انگشتي، من قهرمان نيستم و مسابقه سوار كاري را آغاز مي كند. زمان پخش فيلم ها به شرح زير است:

«ما خونه نيستيم» به كارگرداني شاهد احمدلو وتهيه كنندگي جمال گلي براي پخش در روز 29اسفند ساعت 17و30 دقيقه تهيه شده است،اين فيلم داستان زندگي نوروز خان كه به تازگي مغازه باطري فروشي خود را فروخته است را به تصوير مي كشد،اين خانواده براي پذيرايي مهمانان در ايام نوروز شايعه سفرشان به شمال را به راه مي اندازند تا به اين بهانه از خرج و مخارج آنها آسوده باشند.باريگران اين فيلم عليرضا خمسه،فاطمه گودرزي ،اشكان اشتياق، مهسا هاشمي ،افشين سنگ چاپ ،سيامك اشعريون هستند.

«من قهرمان نيستم»به كارگرداني محسن توكلي و تهيه كنندگي مجيد مظفري سه شنبه يكم فروردين ساعت 17و30 دقيقه به روي آنتن مي رود.داستان اين فيلم در يكي از روستاهاي رستم آباد مي گذرد،داستان پسر بچه اي كه توانست گله گوسفندان را از چنگال گرگ نجات دهدو همين موضوع باعث شده كه نام پسرك را به عنوان قهرمان در روزنامه هاي شهرستان چاپ كنند اين در حالي است كه داستان يافتن گنجي خيالي توسط بزرگترها هم در كنار داستان قهرماني پسر بچه در هم تنيده مي شود و ادامه ماجرا...با زيگران اصلي اين فيلم امير رضا محمدي،محمد علي مينانلو،سجاده هنرمند،حسين عامل قناد هستند.

«عامل سوم» به كارگرداني مجيد جوانمرد و تهيه كنندگي محمد رضا ايزدي يكتا سه شنبه يكم فروردين ساعت 23 پخش مي شود،اين با ايفاي نقش بازيگراني همچون كوروش تهامي ،ليلا بلوكات ، عليرضا جلالي تبار ،پويا اميني ،امير دژاكام و افشين نخعي همراه است .اين فيلم داستان يك گروه جاسوس را به تصوير مي كشد كه در صدد نفوذ به يك شركت حساس دولتي هستند كه براي رخنه به اطلاعات آن شركت از راهها و شيوه هاي مختلف بهره مي برند كه در اين بين هوشياري حراست و حفاظت موجب خنثي سازي و دستگيري آنها مي شود.

«پنگوئن هاي آقاي پاپر»محصول سال 2011 امريكا به كارگرداني مارك واترز و تهيه كنندگي جان ديويس تهيه شده است كه چهارشنبه دوم فروردين ساعت 23 به روي آنتن مي رود. داستان اين فيلم كه با بازي بازيگراني همچون:جيم كري و كارلا گوگينو همراه است در باره شش پنگوئني است كه مردي به نام پاپر از پدرش به ارث برده است ،آقاي پاپر تاجر جواني است كه از همسرش جدا شده وبا دو فرزندش رابطه ي خوبي ندارد ولي در نهايت فرزندان او به خاطر وجود پنگوئن ها هر روز به ديدن پدر مي روند.

«يه روز ابري بدون باران»به كارگرداني مسعود كرامتي و تهيه كنندگي سيد عليرضا خاتمي توليد شده است،اين فيلم چهارشنبه دوم فروردين ساعت 17و30 دقيقه پخش مي شود«.يه روزابري بدون باران» زندگي پسر بچه اي به نام جاويد را كه در يك خانواده تنگدست زندگي مي كند را روايت مي كند ،او روزها به كار فروش آدامس و چسب در خيابانها مي پردازدكه يك روز به طور اتفاقي با يك موجودي به نام راما آشنا مي شود و دوستي عميقي ميان آنها شكل مي گيرد.بازيگراني همچون :مسعود كرامتي ،محمد مهدي احدي ،آريا خسروي ،حنانه احدي در اين فيلم ايفاي نقش كرده اند. «نگهبان باغ وحش»محصول سال 2011امريكا به كارگرداني فرانك كورالي و تهيه كنندگي والت كبر،تودگانر،كيون جيمز پنج شنبه سوم فروردين ساعت 23 به روي آنتن مي رود.در اين باغ وحشي است كه قرار است براي آنجا رئيسي جديد انتخاب كنند،در اين ميان يك نگهبان قديمي به نام گريفين تصميم مي گيرد تا با يكي از كارمندان باغ وحش به نام گيل رقابت كندو ادامه داستان....

«پانداي كونگ فو كار2» محصول سال 2011امريكا به كارگرداني جنيفر يوو تهيه كنندگي مليسا كوب پنج شنبه سوم فروردين ساعت 17و30دقيقه پخش مي شود.

«آنشرلي آغازي نو»محصول سال 2008 كانادا به تهيه كنندگي و كارگرداني كوين سوليوان چهار فروردين جمعه ساعت 23 پخش مي شود.اين فيلم داستان آنشرلي نويسنده معروف را به تصوير مي كشد ،او در كودكي مادرش را از دست داده و سرپرستي اش به دوست صميمي مادرش سپرده مي شود تا زماني كه پدرش از لحاظ وضع مالي به سروسامان برسد و به دنبال آنشرلي بيايد،آنشرلي كه در حال حاضر نويسنده معروف و صاحب فرزنداني است با يافتن نامه اي از پدرش پس از سالها قصد دارد او را پيدا كند.

«كارگاهان كوچك»محصول سال 2011ژاپن جمعه چهار فروردين ساعت 17و30دقيقه پخش مي شود،اين فيلم داستان كتان پسر بچه اي 10 ساله را به تصوير مي كشد كه توانايي زيادي در حل معماهاي پليسي دارد . «روز وارونه»محصول سال 2009 امريكا به تهيه كنندگي جيمي ناتلا ،استيمن پائول شنبه پنج فروردين ساعت 23 به روي آنتن مي رود.داستان اين فيلم درباره ساخت دستگاهي است كه به كمك آن والدين بتوانند حرف نوزادان خود را بفهمند اما اين دستگاه اشتباه عمل كرده و طي فرآيندي بزرگسالان را به دوران كودكي مي برد و در نتيجه عملكرد كودكان و بزرگسالان وارونه مي شود.

«قصه من و دوچرخه بابام»به كارگرداني فياض موسوي و تهيه كنندگي علي حجازي مهرشنبه پنج فروردين ساعت 17و30دقيقه پخش مي شود.

«روياي رابرت كوچولو»محصول سال 2009 اتريش يكشنبه ششم فروردين ساعت 17و30دقيقه پخش مي شود.در اين فيلم خانواده آبوسينس كه قادر به پرداخت اقساط وام مسكن خود نيستند در نتيجه بانك خانه شان را مصادره مي كندو ادامه داستان.... «دنياي بند انگشتي»به كارگرداني هيروماس يونباياشي محصول سال 2010 ژاپن دوشنبه هفت فروردين ساعت 17و30دقيقه به روي آنتن مي رود.

«فاستر»محصول سال 2011 انگليس به كارگرداني جاناتان نيومن و تهيه كنندگي ديپاك نايار دوشنبه هفت فروردين ساعت 23 پخش مي شود.

«آواي دلبستگي»محصول سال 2010 امريكا وفرانسه به كارگرداني اوليور داهان سه شنبه هشتم فروردين ساعت 23 پخش مي شود. «خرگوش كيك پز»محصول سال 2011 چين سه شنبه هشتم فروردين ساعت 17و30 دقيقه به روي آنتن مي رود. «سفر به مركز زمين»محصول سال 2008 امريكا چهار شنبه نهم فروردين ساعت 23 پخش مي شود. «سرزمين روياها »محصول سال 2006 آلمان چهارشنبه نهم فروردين ساعت 17و30 دقيقه پخش مي شود. «عروسك چوبي 1»محصول سال 2009 نروژ پنج شنبه دهم فروردين ساعت 17 و30دقيقه به روي آنتن مي رود.

«پرواز»به كارگرداني محمد حمزه اي و تهيه كنندگي محمد ناجي پنج شنبه دهم فروردين ساعت 23 به روي آنتن مي رود،اين فيلم با ايفاي نقش بازيگراني همچون سياوش خيرابي ،خاطره حاتمي ،اسماعيل سلطانيان همراه است. «عروسك چوبي 2»محصول سال 2010 نروژ جمعه يازدهم فروردين ساعت 17و 30 دقيقه پخش مي شود.

«ماموريت آخر»محصول سال 2010امريكا جمعه يازدهم فروردين ساعت 23 پخش مي شود. «يك گوشه دنج»به كارگرداني و تهيه كنندگي افشين صادقي شنبه دوازده فروردين ساعت 17و30دقيقه پخش مي شود. «مسابقه سواركاري»محصول سال 2010 امريكا شنبه دوازده فروردين ساعت 23 به روي آنتن مي رود. «سفر پرماجرا»محصول سال 2011 آلمان يكشنبه سيزده فروردين ساعت 17و30 دقيقه پخش مي شود. «شيشه هاي بخارگرفته»به كارگرداني سيد رحيم حسيني و تهيه كنندگي علي مهام يكشنبه سيزده فروردين ساعت 23 پخش وي شود
مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
Profile Pic
اين سايت سعي دارد محيطي آموزشي براي هنرمندان ايجاد كند تا سطح دانايي را در رابطه با رشته خود يا رشته مورد علاقه افزايش دهد و آشنايي با افراد هنرمند در فضاي مجازي اينترنت و در نهايت همكاري در پروژه هاي كاري شخصي يا گروهي هر يك از افراد
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • نظرسنجی
  با ايجاد كدام بخش انجمن موافق هستيد؟

  آمار سایت
 • کل مطالب : 416
 • کل نظرات : 36
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 8
 • آی پی امروز : 6
 • آی پی دیروز : 17
 • بازدید امروز : 64
 • باردید دیروز : 104
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 205
 • بازدید ماه : 573
 • بازدید سال : 8,305
 • بازدید کلی : 61,089