close
تبلیغات در اینترنت
استفاده‌ی استودیویِ استرالیایی .Iloura از Vray‌
loading...

فروشگاه و وبلاگ استودیو انیمیشن اپیکس

  استفاده‌ی استودیویِ استرالیایی .Iloura از Vray‌         Drew Wood Davies کمی در مورد خودت و Iloura برایمان بگو؟ سلام، من درو وود دیویس  Drew Wood-Davies نورپرداز ارشد در این استودیو هستم. Iloura یک استودیو جلوه‌های ویژه، انیمیشن و دیزاین است. ما روی نوآوری، خلاقیت و حل مسائل و مشکلات فنی تاکید داریم. همچنین استودیو نتایج برجسته‌ای در Matte Painting، Compositing, Fx Animation و موشن دیزاین به دست آورده است. در پروژه‌ی  Don’t…

پیشاپیش فرا رسیدن عید سعید فطر بر مسلمین جهان مبارک باد

  پیشاپیش فرا رسیدن عید سعید فطر بر مسلمین جهان مبارک باد 


http://rozup.ir/view/1674391/fetr%20matlab.jpg

     
       عید سعید فطر


عید فطر یکی از دو عید بزرگ در سنت اسلامی است که درباره آن احادیث و روایات بیشمار وارد شده است. مسلمانان روزه دار که ماه رمضان را به روزه داری به پا داشته و از خوردن و آشامیدن و بسیاری از کارهای مباح دیگر امتناع ورزیده اند، اکنون پس از گذشت ماه رمضان در نخستین روز ماه شوال اجر و پاداش خود را از خداوند می طلبند، اجر و پاداشی که خود خداوند به آنان وعده داده است.

امیرالمؤمنین علی(علیه السلام) در یکی از اعیاد فطر خطبه ای خوانده اند و در آن مؤمنان را بشارت و مبطلان را بیم داده اند.

خطب امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام یوم الفطر فقال: ایها الناس! ان یومکم هذا یوم یثاب فیه المحسنون و یخسر فیه المبطلون و هو اشبه بیوم قیامکم، فاذکروا بخروجکم من منازلکم الی مصلاکم خروجکم من الاجداث الی ربکم و اذکروا بوقوفکم فی مصلاکم و وقوفکم بین یدی ربکم، و اذکروا برجوعکم الی منازلکم، رجوعکم الی منازلکم فی الجنه.

عباد الله! ان ادنی ما للصائمین و الصائمات ان ینادیهم ملک فی آخر یوم من شهر رمضان، ابشروا عباد الله فقد غفر لکم ما سلف من ذنوبکم فانظروا کیف تکونون فیما تستانفون (1)

ای مردم! این روز شما روزی است که نیکوکاران در آن پاداش می گیرند و زیانکاران و تبهکاران در آن مایوس و نا امید می گردند و این شباهتی زیاد به روز قیامتتان دارد، پس با خارج شدن از منازل و رهسپار جایگاه نماز عید شدن به یاد آورید خروجتان از قبرها و رفتنتان را به سوی پروردگار، و با ایستادن در جایگاه نماز به یاد آورید ایستادن در برابر پروردگارتان را و با بازگشت به سوی منازل خود، متذکر شوید بازگشتتان را به سوی منازلتان در بهشت برین، ای بندگان خدا، کمترین چیزی که به زنان و مردان روزه دار داده می شود این است که فرشته ای در آخرین روز ماه رمضان به آنان ندا می دهد و می گوید:

«هان!بشارتتان باد، ای بندگان خدا که گناهان گذشته تان آمرزیده شد، پس به فکر آینده خویش باشید که چگونه بقیه ایام را بگذرانید.»

عارف وارسته ملکی تبریزی درباره عید فطر آورده است: «عید فطر روزی است که خداوند آن را از میان دیگر روزها بر گزیده است و ویژه هدیه بخشیدن و جایزه دادن به بندگان خویش ساخته و آنان را اجازه داده است تا در این روز نزد حضرت او گرد آیند و بر خوان کرم او بنشینند و ادب بندگی بجای آرند، چشم امید به درگاه او دوزند و از خطاهای خویش پوزش خواهند، نیازهای خویش به نزد او آرند و آرزوهای خویش از او خواهند ونیز آنان را وعده و مژده داده است که هر نیازی به او آرند، بر آوره و بیش از آنچه چشم دارند به آنان ببخشند و از مهربانی و بنده نوازی، بخشایش و کارسازی در حق آنان روا دارد که گمان نیز نمی برند.» (2)

روز اول ماه شوال را بدین سبب عید فطر خوانده اند که در این روز، امر امساک و صوم از خوردن و آشامیدن برداشته شده و رخصت داده شد که مؤمنان در روز افطار کنند و روزه خود را بشکنند فطر و فطر و فطور به معنای خوردن و آشامیدن، ابتدای خوردن و آشامیدن است و نیز گفته شده است که به معنای آغاز خوردن و آشامیدن است پس از مدتی از نخوردن و نیاشامیدن. ابتدای خوردن و آشامیدن را افطار می نامند و از این رو است که پس از اتمام روز و هنگامی که مغرب شرعی در روزهای ماه رمضان، شروع می شود انسان افطار می کند یعنی اجازه خوردن پس از امساک از خوردن به او داده می شود.

عید فطر دارای اعمال و عباداتی است که در روایات معصومین(ع) به آنها پرداخته شده و ادعیه خاصی نیز آمده است.

از سخنان معصومین(ع) چنین مستفاد می شود که روز عید فطر، روز گرفتن مزد است. و لذا در این روز مستحب است که انسان بسیار دعا کند و به یاد خدا باشد و روز خود را به بطالت و تنبلی نگذراند و خیر دنیا و آخرت را بطلبد.

و در قنوت نماز عید می خوانیم:

«... اسئلک بحق هذا الیوم الذی جعلته للمسلمین عیدا و لمحمد صلی الله علیه و آله ذخرا و شرفا و کرامة و مزیدا ان تصلی علی محمد و آل محمد و ان تدخلنی فی کل خیر ادخلت فیه محمدا و آل محمد و ان تخرجنی من کل سوء اخرجت منه محمدا و آل محمد، صلواتک علیه و علیهم اللهم انی اسالک خیر ما سئلک عبادک الصالحون و اعوذ بک مما استعاذ منه عبادک المخلصون »

بارالها! به حق این روزی که آن را برای مسلمانان عید و برای محمد(ص) ذخیره و شرافت و کرامت و فضیلت قرار دادی از تو می خواهم که بر محمد و آل محمد درود بفرستی و مرا در هر خیری وارد کنی که محمد و آل محمد را در آن وارد کردی و از هر سوء و بدی خارج سازی که محمد و آل محمد را خارج ساختی، درود و صلوات تو بر او و آنها، خداوندا، از تو می طلبم آنچه بندگان شایسته ات از تو خواستند و به تو پناه می برم از آنچه بندگان خالصت به تو پناه بردند.

در صحیفه سجادیه نیز دعایی از امام سجاد(ع) به مناسبت وداع ماه مبارک رمضان و استقبال عید سعید فطر وارد شده است:

«اللهم صل علی محمد و آله و اجبر مصیبتنا بشهرنا و بارک لنا فی یوم عیدنا و فطرنا و اجعله من خیر یوم مر علینا، اجلبه لعفو و امحاه لذنب و اغفرلنا ما خفی من ذنوبنا و ما علن ... اللهم انا نتوب الیک فی یوم فطرنا الذی جعلته للمؤمنین عیدا و سرورا و لاهل ملتک مجمعا و محتشدا، من کل ذنب اذنبناه او سوء اسلفناه او خاطر شرا اضمرناه توبة من لا ینطوی علی رجوع الی.»

پروردگارا! بر محمد و آل محمد درود فرست و مصیبت ما را در این ماه جبران کن و روز فطر را بر ما عیدی مبارک و خجسته بگردان و آن را از بهترین روزهایی قرار ده که بر ما گذشته است که در این روز بیشتر ما را مورد عفو قرار دهی و گناهانمان را بشوئی و خداوندا بر ما ببخشایی آنچه در پنهان و آشکارا گناه گردانیم ... خداوندا! در این روز عید فطرمان که برای مؤمنان روز عید و خوشحالی و برای مسلمانان روز اجتماع و گردهمائی قرار دادی از هر گناهی که مرتکب شده ایم و هر کار بدی که کرده ایم و هر نیت ناشایسته ای که در ضمیرمان نقش بسته است به سوی تو باز می گردیم و توبه می کنیم، توبه ای که در آن بازگشت به گناه هرگز نباشد و بازگشتی که در آن هرگز روی آوردن به معصیت نباشد. بارالها! این عید را بر تمام مؤمنان مبارک گردان و در این روز، ما را توفیق بازگشت به سویت و توبه از گناهان عطا فرما.» (3)

پی نوشت ها:

1- محمدی ری شهری، میزان الحکمه، 7/131 - 132

2- میرزا جواد آقا ملکی تبریزی، المراقبات فی اعمال السنه، تبریز، 1281 ق ص 167، مجله پاسدار اسلام، ش 101، ص 10

3- نک: ماهنامه پاسدار اسلام، شماره 101، اردیبهشت ماه 1369 ص 10 - 11، 50

رمضان، تجلی معبود (ره توشه راهیان نور) صفحه 248

جمعی از نویسندگان

apixbax.rozblog.com

استفاده‌ی استودیویِ استرالیایی .Iloura از Vray‌

Mr.Apix بازدید : 31 دوشنبه 19 خرداد 1393 نظرات ()

 

استفاده‌ی استودیویِ استرالیایی .Iloura از Vray‌

 

 

 

 

Drew Wood Davies

کمی در مورد خودت و Iloura برایمان بگو؟

سلام، من درو وود دیویس  Drew Wood-Davies نورپرداز ارشد در این استودیو هستم. Iloura یک استودیو جلوه‌های ویژه، انیمیشن و دیزاین است. ما روی نوآوری، خلاقیت و حل مسائل و مشکلات فنی تاکید داریم. همچنین استودیو نتایج برجسته‌ای در Matte Painting، Compositing, Fx Animation و موشن دیزاین به دست آورده است.

در پروژه‌ی  Don’t Be Afraid of the Dark، آیا از روش خاصی برای رندر موجودات استفاده کردید؟

از V-RayFast sss2 استفاده کردیم که نقش اساسی در پروژه ایفا کرد. فکر می‌کنم بدون سرعت و کارایی این شیدر، توی دردسرهای بزرگی می‌افتادیم…!

بزرگترین چالش شما در خلق جلوه‌های ویژه برای پروژه‌ی Ghost Rider: Spirit of Vengeance چه بود؟

ما با ۴۰۰ شاتِ جمجمه‌ی شعله‌‎ور مواجه بودیم که باید به خوبی با آتش و فرم جمجمه نقش مناسبی ایفا می‌کرد. با V-Ray Dome Light و یک HDR از محیط شروع کردیم. هرگونه نور مستقیم را ار بین بردیم، چون می‌خواستیم به کنترل فردیِ عناصر دسترسی داشته باشیم؛ سپس با تنظیم پارامترهای Vray Light Select به صورت جداگانه آنها را به نرم‌افزار کامپوزیت منتقل کردیم و شروع به ترکیب لایه‌ها کردیم، از نتیجه هم بسیار راضی بودیم.

Ghost Rider: Spirit of Vengeance یک فیلم سه‌بعدی است، آیا شما ار قابلیت‌های Vray Stereoscopic هم استفاده کردید؟

بله، V-Ray Stereoscopic Helper نقش بزرگی را در کمک به روند ساخت برایمان ایفا کرد. با شات‌های کاملاً  دیجیتالی، ما قادر به استفاده ار فریم بافر برای “تصّورِ” سریع نتیجه و تنظیم مقدار عمق در هر شات را داشتیم.

کدام ابزار V-ray در تولیدات به صورت روزانه به کمک شما می‌آید؟

نورپردازی مبتنی بر عکس یا IBL بسیار به کارمان می‌آید. در ساخت مدل، سطوح سخت، لوازم، ساختمان‌ها و ماشین‌آلات با نورپردازی HDRI می‌توانیم نتایج را ببینیم. با استفاده از V-ray و سیستم فوق‌العاده‌ی G-buffer می‌توانیم ۸۰% شات‌ها را در کمترین زمان ممکن چک کنیم و ۲۰% عناصر نهایی را نیز به آنها اضافه کنیم.

چه چیزی باعث شد تا V-Ray را انتخاب کنید؟

این نرم‌افزار بخش جدایی ناپذیر از سیستم تولید ماست. Vray در تک تک شات ها توسط رندر فارم ما در حال استفاده است. V-Ray یک دوست برای هنرمند است!، هرکسی از مراحل اولیه‌ی ساخت تا کارگردان‌های تکنیکی می‌توانند شیدرها و نورها را برای صحنه‌های مجازی سه‌بعدی ایجاد کنند. فکر می‌کنم این انعطاف‌پذیری Vray کمک کرده است تا ما این پلاگین قدرتمند را به عنوان بخش اصلی تولید انتخاب کنیم.

در گوست رایدر، تِد Ted پیشنهاد کرد تا از ۳D studio Max به Maya سویچ کنیم، با توجه به اینکه V-ray برای این دو پکیج هم وجود دارد، انتخاب مناسبی به نظر رسید. به سادگی امکانپذیر شد و همگی با آن راحت بودیم.

Copyright ©۲۰۱۲, Chaos Software

 

 
منبع:puyanama.com
 
مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
Profile Pic
اين سايت سعي دارد محيطي آموزشي براي هنرمندان ايجاد كند تا سطح دانايي را در رابطه با رشته خود يا رشته مورد علاقه افزايش دهد و آشنايي با افراد هنرمند در فضاي مجازي اينترنت و در نهايت همكاري در پروژه هاي كاري شخصي يا گروهي هر يك از افراد
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • نظرسنجی
  با ايجاد كدام بخش انجمن موافق هستيد؟

  آمار سایت
 • کل مطالب : 416
 • کل نظرات : 36
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 8
 • آی پی امروز : 6
 • آی پی دیروز : 17
 • بازدید امروز : 69
 • باردید دیروز : 104
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 210
 • بازدید ماه : 578
 • بازدید سال : 8,310
 • بازدید کلی : 61,094