close
تبلیغات در اینترنت
نکته‌هایی برای معرفی هر چه بهتر آثار انیمیشن
loading...

فروشگاه و وبلاگ استودیو انیمیشن اپیکس

فیلم انیمیش‌تان را ساخته‌اید، اما نمی‌دانید که چگونه اطلاع رسانی کنید؟ این موارد به شما برای معرفی فیلمتان بسیار کمک خواهد کرد، زمانی وجود دارد که فقط روی یک انیمیشن کوتاه دارید کار می‌کنید و می‌دانید که شما را بسیار در رسانه ها عزیز خواهد کرد، اما این روزها، همه در حال تلاش هستند تا فیلم‌های خودشان را به صورت آنلاین بفرستند. با این تفاسیر کارتان نیز سخت می‌شود چونکه باید به رقابت بپردازید… معطل نکنید این نکته‌ها را برای ارائه آثار انیمیشن خود بخوانید……

پیشاپیش فرا رسیدن عید سعید فطر بر مسلمین جهان مبارک باد

  پیشاپیش فرا رسیدن عید سعید فطر بر مسلمین جهان مبارک باد 


http://rozup.ir/view/1674391/fetr%20matlab.jpg

     
       عید سعید فطر


عید فطر یکی از دو عید بزرگ در سنت اسلامی است که درباره آن احادیث و روایات بیشمار وارد شده است. مسلمانان روزه دار که ماه رمضان را به روزه داری به پا داشته و از خوردن و آشامیدن و بسیاری از کارهای مباح دیگر امتناع ورزیده اند، اکنون پس از گذشت ماه رمضان در نخستین روز ماه شوال اجر و پاداش خود را از خداوند می طلبند، اجر و پاداشی که خود خداوند به آنان وعده داده است.

امیرالمؤمنین علی(علیه السلام) در یکی از اعیاد فطر خطبه ای خوانده اند و در آن مؤمنان را بشارت و مبطلان را بیم داده اند.

خطب امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام یوم الفطر فقال: ایها الناس! ان یومکم هذا یوم یثاب فیه المحسنون و یخسر فیه المبطلون و هو اشبه بیوم قیامکم، فاذکروا بخروجکم من منازلکم الی مصلاکم خروجکم من الاجداث الی ربکم و اذکروا بوقوفکم فی مصلاکم و وقوفکم بین یدی ربکم، و اذکروا برجوعکم الی منازلکم، رجوعکم الی منازلکم فی الجنه.

عباد الله! ان ادنی ما للصائمین و الصائمات ان ینادیهم ملک فی آخر یوم من شهر رمضان، ابشروا عباد الله فقد غفر لکم ما سلف من ذنوبکم فانظروا کیف تکونون فیما تستانفون (1)

ای مردم! این روز شما روزی است که نیکوکاران در آن پاداش می گیرند و زیانکاران و تبهکاران در آن مایوس و نا امید می گردند و این شباهتی زیاد به روز قیامتتان دارد، پس با خارج شدن از منازل و رهسپار جایگاه نماز عید شدن به یاد آورید خروجتان از قبرها و رفتنتان را به سوی پروردگار، و با ایستادن در جایگاه نماز به یاد آورید ایستادن در برابر پروردگارتان را و با بازگشت به سوی منازل خود، متذکر شوید بازگشتتان را به سوی منازلتان در بهشت برین، ای بندگان خدا، کمترین چیزی که به زنان و مردان روزه دار داده می شود این است که فرشته ای در آخرین روز ماه رمضان به آنان ندا می دهد و می گوید:

«هان!بشارتتان باد، ای بندگان خدا که گناهان گذشته تان آمرزیده شد، پس به فکر آینده خویش باشید که چگونه بقیه ایام را بگذرانید.»

عارف وارسته ملکی تبریزی درباره عید فطر آورده است: «عید فطر روزی است که خداوند آن را از میان دیگر روزها بر گزیده است و ویژه هدیه بخشیدن و جایزه دادن به بندگان خویش ساخته و آنان را اجازه داده است تا در این روز نزد حضرت او گرد آیند و بر خوان کرم او بنشینند و ادب بندگی بجای آرند، چشم امید به درگاه او دوزند و از خطاهای خویش پوزش خواهند، نیازهای خویش به نزد او آرند و آرزوهای خویش از او خواهند ونیز آنان را وعده و مژده داده است که هر نیازی به او آرند، بر آوره و بیش از آنچه چشم دارند به آنان ببخشند و از مهربانی و بنده نوازی، بخشایش و کارسازی در حق آنان روا دارد که گمان نیز نمی برند.» (2)

روز اول ماه شوال را بدین سبب عید فطر خوانده اند که در این روز، امر امساک و صوم از خوردن و آشامیدن برداشته شده و رخصت داده شد که مؤمنان در روز افطار کنند و روزه خود را بشکنند فطر و فطر و فطور به معنای خوردن و آشامیدن، ابتدای خوردن و آشامیدن است و نیز گفته شده است که به معنای آغاز خوردن و آشامیدن است پس از مدتی از نخوردن و نیاشامیدن. ابتدای خوردن و آشامیدن را افطار می نامند و از این رو است که پس از اتمام روز و هنگامی که مغرب شرعی در روزهای ماه رمضان، شروع می شود انسان افطار می کند یعنی اجازه خوردن پس از امساک از خوردن به او داده می شود.

عید فطر دارای اعمال و عباداتی است که در روایات معصومین(ع) به آنها پرداخته شده و ادعیه خاصی نیز آمده است.

از سخنان معصومین(ع) چنین مستفاد می شود که روز عید فطر، روز گرفتن مزد است. و لذا در این روز مستحب است که انسان بسیار دعا کند و به یاد خدا باشد و روز خود را به بطالت و تنبلی نگذراند و خیر دنیا و آخرت را بطلبد.

و در قنوت نماز عید می خوانیم:

«... اسئلک بحق هذا الیوم الذی جعلته للمسلمین عیدا و لمحمد صلی الله علیه و آله ذخرا و شرفا و کرامة و مزیدا ان تصلی علی محمد و آل محمد و ان تدخلنی فی کل خیر ادخلت فیه محمدا و آل محمد و ان تخرجنی من کل سوء اخرجت منه محمدا و آل محمد، صلواتک علیه و علیهم اللهم انی اسالک خیر ما سئلک عبادک الصالحون و اعوذ بک مما استعاذ منه عبادک المخلصون »

بارالها! به حق این روزی که آن را برای مسلمانان عید و برای محمد(ص) ذخیره و شرافت و کرامت و فضیلت قرار دادی از تو می خواهم که بر محمد و آل محمد درود بفرستی و مرا در هر خیری وارد کنی که محمد و آل محمد را در آن وارد کردی و از هر سوء و بدی خارج سازی که محمد و آل محمد را خارج ساختی، درود و صلوات تو بر او و آنها، خداوندا، از تو می طلبم آنچه بندگان شایسته ات از تو خواستند و به تو پناه می برم از آنچه بندگان خالصت به تو پناه بردند.

در صحیفه سجادیه نیز دعایی از امام سجاد(ع) به مناسبت وداع ماه مبارک رمضان و استقبال عید سعید فطر وارد شده است:

«اللهم صل علی محمد و آله و اجبر مصیبتنا بشهرنا و بارک لنا فی یوم عیدنا و فطرنا و اجعله من خیر یوم مر علینا، اجلبه لعفو و امحاه لذنب و اغفرلنا ما خفی من ذنوبنا و ما علن ... اللهم انا نتوب الیک فی یوم فطرنا الذی جعلته للمؤمنین عیدا و سرورا و لاهل ملتک مجمعا و محتشدا، من کل ذنب اذنبناه او سوء اسلفناه او خاطر شرا اضمرناه توبة من لا ینطوی علی رجوع الی.»

پروردگارا! بر محمد و آل محمد درود فرست و مصیبت ما را در این ماه جبران کن و روز فطر را بر ما عیدی مبارک و خجسته بگردان و آن را از بهترین روزهایی قرار ده که بر ما گذشته است که در این روز بیشتر ما را مورد عفو قرار دهی و گناهانمان را بشوئی و خداوندا بر ما ببخشایی آنچه در پنهان و آشکارا گناه گردانیم ... خداوندا! در این روز عید فطرمان که برای مؤمنان روز عید و خوشحالی و برای مسلمانان روز اجتماع و گردهمائی قرار دادی از هر گناهی که مرتکب شده ایم و هر کار بدی که کرده ایم و هر نیت ناشایسته ای که در ضمیرمان نقش بسته است به سوی تو باز می گردیم و توبه می کنیم، توبه ای که در آن بازگشت به گناه هرگز نباشد و بازگشتی که در آن هرگز روی آوردن به معصیت نباشد. بارالها! این عید را بر تمام مؤمنان مبارک گردان و در این روز، ما را توفیق بازگشت به سویت و توبه از گناهان عطا فرما.» (3)

پی نوشت ها:

1- محمدی ری شهری، میزان الحکمه، 7/131 - 132

2- میرزا جواد آقا ملکی تبریزی، المراقبات فی اعمال السنه، تبریز، 1281 ق ص 167، مجله پاسدار اسلام، ش 101، ص 10

3- نک: ماهنامه پاسدار اسلام، شماره 101، اردیبهشت ماه 1369 ص 10 - 11، 50

رمضان، تجلی معبود (ره توشه راهیان نور) صفحه 248

جمعی از نویسندگان

apixbax.rozblog.com

نکته‌هایی برای معرفی هر چه بهتر آثار انیمیشن

Mr.Apix بازدید : 106 سه شنبه 14 شهريور 1391 نظرات ()

فیلم انیمیش‌تان را ساخته‌اید، اما نمی‌دانید که چگونه اطلاع رسانی کنید؟ این موارد به شما برای معرفی فیلمتان بسیار کمک خواهد کرد، زمانی وجود دارد که فقط روی یک انیمیشن کوتاه دارید کار می‌کنید و می‌دانید که شما را بسیار در رسانه ها عزیز خواهد کرد، اما این روزها، همه در حال تلاش هستند تا فیلم‌های خودشان را به صورت آنلاین بفرستند. با این تفاسیر کارتان نیز سخت می‌شود چونکه باید به رقابت بپردازید… معطل نکنید این نکته‌ها را برای ارائه آثار انیمیشن خود بخوانید…

۱ – خواسته‌های خود را بشناسید

بدانید که چه چیزی را معرفی می‌کنید. آیا تلاش می‌کنید تا شغل به دست آورید؟ آیا می‌خواهید استودیو‌یِ خود را تبلیغ کنید؟ اگر در حال تلاش برای به دست آوردن جایزه‌ی اسکار هستید صد درصد رویکرد شما متفاوت می‌شود.

۲ – یک وبسایت حرفه‌ای بسازید

یک آدرس شخصی اینترنتی مخصوص خودتان داشته باشید، قبل از هر چیز، آدرس www.myshortfilm.com بسیار حرفه‌ای است و در حافظه خوب به یاد می‌ماند. داشتن یک وبسایت اولین سکوی پرتاب‌تان است، بازدیدکنندگان وبسایتِ شما فیلم ساخته شده توسط شما را می‌بینند و می توانند نظر بدهند، از هنرمندان آماتور گرفته تا حرفه‌ای‌ها.

۳ – وب‌سایتتان را ساده طراحی کنید کاربران باید به راحتی گشت و گذار کنند!

سایتتان را به خوبی بنویسید، یک پاراگراف از سیناپس کلی داستان‌تان بنویسید، از عکس‌های با کیفیت استفاده کنید، طوری که دیگران بتوانند هر‌چه سریعتر به اطلاعات دست پیدا کنند، اطلاعات تکمیلی از افراد کلیدی در فیلم‌تان بنویسید، فضایی را برای قرار دادن اخبار روز را نیز در وبسایتتان فراهم کنید، برای مثال: آیا شما جایزه گرفته‌اید؟ آیا در تلوزیون مصاحبه کرده‌اید؟ پس بگذارید مردم از آنها اطلاع داشته باشند، و در نهایت و مهمتر از همه، تریلر فیلم‌تان همیشه در دسترس باشد طوری که بتوان آن را راحت پیدا کرد، چرا که بیشتر مردم مشتاق هستند تا پیش‌نمایش فیلم‌تان را ببینند.

۴ – قبل از ارسال به جشنواره‌ها فیلم خودتان را نمایش ندهید

در ابتدا ممکن است اینطور به نظر آید که ارسال فیلم از طریق وب ممکن است برای شما مخاطبان زیادی را به همراه آورد، اما در حقیقت بسیاری از جشنواره‌ها از پذیرفتن اینگونه فیلم‌ها اجتناب می کنند. Josh Staub عقیده دارد اولین انیمیشن او با عنوان( مثل آخوندک) یکی از ۱۰ فیلم برتر آنلاین در آیتونز بود، چراکه  به صورت قانونی در جریان جشنواره قرار گرفته بود.

۵ – فیلم خود را رسانه‌ای کنید

برخلاف وبسایت، که در آن محتوا به طور مدام در حال تغییر است، مجلات مشهوری مانند: جهان سه بعدی ۳D World که در آن اخبار انیمیشن  ماندگار می شود نیز بسیار مهم هستند. از آنها بخواهید تا شما را به دنیا معرفی کنند.

۶ – خودتان را در یوتیوب معرفی کنید

برخی از انیماتورها فکر می‌کنند که اگر کار خودشان را در یوتیوب بگذارند نشان دهنده آماتور بودن آنهاست، به ویژه برای پروژه‌های تجاری. دیگران مخالف هستند. وقتی شرکت Three Legged Legs کارهای خود را در یوتیوب گذاشت، افراد زیادی از کارهای آنان بازدید می‌کردند. درست است که در این صورت بر اثر فشرده‌سازی تصاویر، کیفیت آنها افت پیدا می‌کرد، ولی Casey Hunt می‌گوید: ما می‌خواهیم مردم از تماشای کارهای ما و جزئیاتی که در آنها استفاده کرده‌ایم لذت ببرند.

۷ – بسته‌ی چاپی (مطبو‌عاتی ،کاتالوگ،شرح کار) خود را ساده بنوسید

هنگامی که با هر فرصت تبلیغاتی مواجه می شوید در مورد آنچه که قرار است ارایه بدهید، کاملاً واضح وشفاف توضیح دهید. ارسال کامل بسته‌ی چاپی ناخواسته به هر شخص، اضافه کاری است. هیچکس نیازی به شناختن دستیار دوم مدیر ندارد. هر گونه اطلاعات بی‌ربط و کسل کننده سبب افزایش ریسک نادیده گرفته شدن پیام اصلی شما میشود.

۸ -  شروع به جمع‌آوری ایمیل کنید

اجازه دهید تا بازدید‌کنندگان وبسایتتان ثبت نام کنند تا لیستی از ایمیل‌های آنان را تهیه کنید. تا برای اطلاع از آخرین بروزرسانی وبسایت و آخرین اخبار را در اختیارشان قرار دهید. منتها تا زمانی که خبر واقعی را اطلاع رسانی کنید، اخبار بی‌ربط و غیر‌ضروری را به ایمیل‌هایشان نفرستید، در غیر اینصورت بازدیدکنندگان حساب خودشان را لغو خواهند کرد. می توانید برای ایمیل‌های با حجم زیاد از نرم افزارهای تحت وب مانند، SendBlastPro که به آسانی در دسترس است و یا از Your MailingList Provider استفاده کنید.

۹ – خودتان را در سراسر اینترنت معرفی کنید

در اینترنت سایت‌های بسیار معروفی در حال فعالیت هستند که آخرین اخبار مربوط به دنیای CG را منتشر می‌کنند از جمله: ۳D Total و CGSociety و CG Channel و AWN چند نمونه از بهترین وبسایت‌های فعال هستند که می توانید با آنها در ارتباط باشید و با ثبت‌نام در این سایت‌ها خودتان را به جهان معرفی کنید.

۱۰ – در جامعه‌های مجازی همیشه آنلاین باشید

انجمن‌های گفتگو محلی عالی برای هنرمندان به شمار می رود که در آنها با دیگر هنرمندان در ارتباط هستند. می توانید کارهای خودتان را از همه لحاظ بهینه کنید، تالارهای فعال CGTalk یکی از معروفترین تالارهای حال حاضر در دنیای CG به شمار می رود که در آن روزانه هزاران هنرمند همیشه آنلاین هستند و به فعالیت می پردازند. انجمن‌های دیگری مانند Polyloop و CGArena و همچنین تالار ۳D World نیز وجود دارند که می توانید در آنها عضو شده، و نمونه‌کارهای خودتان را با دیگر هنرمندان به اشتراک بگذارید.

۱۱ – وبلاگ‌ها و وبلاگ‌نویسان را بشناسید

بسیاری از هنرمندان برای خودشان وبلاگ دارند و در آنها نمونه‌کارهای خودشان و نمونه‌هایی از پروژه‌هایی که در آنها فعالیت داشته‌اند را قرار می‌دهند، شما می توانید در قسمت تماس، به مدیران آنها ایمیل بفرستید و از آنها بخواهید تا درمورد کار شما نظر دهند.

۱۲ – تبلیغ و یا تبادل بنر کنید

بسیاری از هنرمندان تبلیغ نمی‌کنند و ترجیح می دهند گزینه‌های رایگان را امتحان کنند. اگر شما بودجه مناسب و کافی را دارید می توانید سراغ تبلیغ کلیکی گوگل بروید ولی اگر هیچ بودجه‌ای ندارید بهتر است با تبادل بنر از سایت Project Wonderful به خواسته‌هایتان برسید.

۱۳ – فیلم کوتاه خودتان را در جشنواره ها شرکت بدهید

جشنواره‌ها محدود و پرهزینه هستند، اما می‌توانند سودهای بزرگی را به همراه بیاورند، به ویژه برای برندگان. اگر فیلم شما در جشنواره‌ها برای اولین بار موفق به کسب جایزه شود به احتمال زیاد برای شما نامه‌های دعوت به همکاری زیادی فرستاده خواهد شد. پس هرگز جشنواره‌های معروفی همچون سیگراف Siggraph و Withoutabox و … فراموشتان نشود.

۱۴ – در حین انجام پروژه نیز زودتر تبلیغات را شروع کنید

هرگز صبر نکنید تا پروژه‌تان تمام شود و بعد تبلیغات‌اش را شروع کنید، این کار باید به طور موازی انجام شود، می توانید از وبسایت خودتان شروع به تبلیغات کنید و یا از وبسایت‌ها و وبلاگ‌های دیگران این کار را انجام دهید. با این حال شما خیلی زود متوجه تغییرات خواهید شد.

۱۵ – اطلاعات فیلم خود را در وبسایت IMDB به ثبت برسانید

اگر پروژه‌ی‌تان وب‌سایت مخصوص به خود ندارد، پس منتظر نمانید و اطلاعات فیلم را در وبسایت IMDB دیتابیس اینترنتی مدیا به ثبت برسانید. کمی وقت بگذارید و اطلاعاتتان را پر کنید. هرگز صبر نکنید تا فرد دیگری این کار را به جای شما انجام دهد!

۱۶ – ایجاد انجمن با موضوعات موفق

مردم پاسخ بهتری به یک موضوع با عنوان “نام شما: انیمیشن در حال ساخت من.” به جای ” اینو حتماً ببینید…” می‌دهند. خودتان را محدود به یک یا دو عکس در هر پست کنید و اطلاعات جدیدی را گاهی اوقات بنا به نیاز بدهید تا موضوع انجمنتان همیشه زنده بماند.

۱۷ – نمایش خصوصی برای فیلمتان تدارک ببینید

بسیاری از تاتر‌ها این سرویس را ارائه می‌کنند و نباید ترسی از نظر گرانقیمت بودن آن داشته باشید. حتی در سوهو و لس آنجلس(LA) در این زمینه تخصص دارند. قیمت‌گذاری‌ها بستگی به مکان، تعداد صندلی، تاریخ، زمان و روز مشخص می شوند.

۱۸ – فیلم کوتاه خودتان را با فرمت دی‌وی‌دی پخش کنید

می‌توانید فیلم خودتان را روی  DVD انتشار دهید، از آن می‌توانید برای فرصت‌های تبلیغاتی استفاده کنید، DVDها را می توانید از طریق وبسایتتان به فروش برسانید. می توانید با شرکت‌هایی که کار کپی DVD و یا CD انجام می دهند وارد مذاکره شوید.

۱۹ – چیزهای عالی‌تر بسازید

رعایت کردن این نکات به شما کمک می‌کند. مهم نیست فیلم شما چقدر زمان برای نگاه کردن می‌طلبد. هنگامی که برتری فیلمتان مشخص شد، تبلیغات دهان به دهان هرچه سریعتر کار خود را انجام خواهند داد. این بدین معنی است که داشتن یک ایده‌ی بزرگ، استفاده از تصاویر خیره کننده، کمک گرفتن از انیمیشن، صداگذاری عالی و معرفی هوشمندانه،  موفقیت پشت موفقیت را نصیب شما خواهد کرد.

 

 

 

منبع:puyanama.comرسانه تخصصی انیمیشن

مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
Profile Pic
اين سايت سعي دارد محيطي آموزشي براي هنرمندان ايجاد كند تا سطح دانايي را در رابطه با رشته خود يا رشته مورد علاقه افزايش دهد و آشنايي با افراد هنرمند در فضاي مجازي اينترنت و در نهايت همكاري در پروژه هاي كاري شخصي يا گروهي هر يك از افراد
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • نظرسنجی
  با ايجاد كدام بخش انجمن موافق هستيد؟

  آمار سایت
 • کل مطالب : 416
 • کل نظرات : 36
 • افراد آنلاین : 2
 • تعداد اعضا : 8
 • آی پی امروز : 7
 • آی پی دیروز : 22
 • بازدید امروز : 58
 • باردید دیروز : 76
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 425
 • بازدید ماه : 793
 • بازدید سال : 8,525
 • بازدید کلی : 61,309