close
تبلیغات در اینترنت
"صداست که می‌ماند"
loading...

فروشگاه و وبلاگ استودیو انیمیشن اپیکس

  اضافهشدن چند کاراکتر جدید به فیلم سعید چاری "گوریل انگوری" و "ای‌کیو سان" در "صداست که می‌ماند"     با پایان یافتن مراحل ساخت انیمیشن‌ها و جلوه‌های ویژه، فیلم سینمایی «صداست که می‌ماند» ساخته سعید چاری تدوین مجدد شد تا تابستان امسال اکران شود     با پایان یافتن مراحل ساخت انیمیشن‌ها وجلوه‌های ویژه، فیلم سینمایی «صداست که می‌ماند» تدوین مجدد شد. بنابراین گزارش، فیلم رئال انیمیشن «صداست که می‌ماند»…

پیشاپیش فرا رسیدن عید سعید فطر بر مسلمین جهان مبارک باد

  پیشاپیش فرا رسیدن عید سعید فطر بر مسلمین جهان مبارک باد 


http://rozup.ir/view/1674391/fetr%20matlab.jpg

     
       عید سعید فطر


عید فطر یکی از دو عید بزرگ در سنت اسلامی است که درباره آن احادیث و روایات بیشمار وارد شده است. مسلمانان روزه دار که ماه رمضان را به روزه داری به پا داشته و از خوردن و آشامیدن و بسیاری از کارهای مباح دیگر امتناع ورزیده اند، اکنون پس از گذشت ماه رمضان در نخستین روز ماه شوال اجر و پاداش خود را از خداوند می طلبند، اجر و پاداشی که خود خداوند به آنان وعده داده است.

امیرالمؤمنین علی(علیه السلام) در یکی از اعیاد فطر خطبه ای خوانده اند و در آن مؤمنان را بشارت و مبطلان را بیم داده اند.

خطب امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام یوم الفطر فقال: ایها الناس! ان یومکم هذا یوم یثاب فیه المحسنون و یخسر فیه المبطلون و هو اشبه بیوم قیامکم، فاذکروا بخروجکم من منازلکم الی مصلاکم خروجکم من الاجداث الی ربکم و اذکروا بوقوفکم فی مصلاکم و وقوفکم بین یدی ربکم، و اذکروا برجوعکم الی منازلکم، رجوعکم الی منازلکم فی الجنه.

عباد الله! ان ادنی ما للصائمین و الصائمات ان ینادیهم ملک فی آخر یوم من شهر رمضان، ابشروا عباد الله فقد غفر لکم ما سلف من ذنوبکم فانظروا کیف تکونون فیما تستانفون (1)

ای مردم! این روز شما روزی است که نیکوکاران در آن پاداش می گیرند و زیانکاران و تبهکاران در آن مایوس و نا امید می گردند و این شباهتی زیاد به روز قیامتتان دارد، پس با خارج شدن از منازل و رهسپار جایگاه نماز عید شدن به یاد آورید خروجتان از قبرها و رفتنتان را به سوی پروردگار، و با ایستادن در جایگاه نماز به یاد آورید ایستادن در برابر پروردگارتان را و با بازگشت به سوی منازل خود، متذکر شوید بازگشتتان را به سوی منازلتان در بهشت برین، ای بندگان خدا، کمترین چیزی که به زنان و مردان روزه دار داده می شود این است که فرشته ای در آخرین روز ماه رمضان به آنان ندا می دهد و می گوید:

«هان!بشارتتان باد، ای بندگان خدا که گناهان گذشته تان آمرزیده شد، پس به فکر آینده خویش باشید که چگونه بقیه ایام را بگذرانید.»

عارف وارسته ملکی تبریزی درباره عید فطر آورده است: «عید فطر روزی است که خداوند آن را از میان دیگر روزها بر گزیده است و ویژه هدیه بخشیدن و جایزه دادن به بندگان خویش ساخته و آنان را اجازه داده است تا در این روز نزد حضرت او گرد آیند و بر خوان کرم او بنشینند و ادب بندگی بجای آرند، چشم امید به درگاه او دوزند و از خطاهای خویش پوزش خواهند، نیازهای خویش به نزد او آرند و آرزوهای خویش از او خواهند ونیز آنان را وعده و مژده داده است که هر نیازی به او آرند، بر آوره و بیش از آنچه چشم دارند به آنان ببخشند و از مهربانی و بنده نوازی، بخشایش و کارسازی در حق آنان روا دارد که گمان نیز نمی برند.» (2)

روز اول ماه شوال را بدین سبب عید فطر خوانده اند که در این روز، امر امساک و صوم از خوردن و آشامیدن برداشته شده و رخصت داده شد که مؤمنان در روز افطار کنند و روزه خود را بشکنند فطر و فطر و فطور به معنای خوردن و آشامیدن، ابتدای خوردن و آشامیدن است و نیز گفته شده است که به معنای آغاز خوردن و آشامیدن است پس از مدتی از نخوردن و نیاشامیدن. ابتدای خوردن و آشامیدن را افطار می نامند و از این رو است که پس از اتمام روز و هنگامی که مغرب شرعی در روزهای ماه رمضان، شروع می شود انسان افطار می کند یعنی اجازه خوردن پس از امساک از خوردن به او داده می شود.

عید فطر دارای اعمال و عباداتی است که در روایات معصومین(ع) به آنها پرداخته شده و ادعیه خاصی نیز آمده است.

از سخنان معصومین(ع) چنین مستفاد می شود که روز عید فطر، روز گرفتن مزد است. و لذا در این روز مستحب است که انسان بسیار دعا کند و به یاد خدا باشد و روز خود را به بطالت و تنبلی نگذراند و خیر دنیا و آخرت را بطلبد.

و در قنوت نماز عید می خوانیم:

«... اسئلک بحق هذا الیوم الذی جعلته للمسلمین عیدا و لمحمد صلی الله علیه و آله ذخرا و شرفا و کرامة و مزیدا ان تصلی علی محمد و آل محمد و ان تدخلنی فی کل خیر ادخلت فیه محمدا و آل محمد و ان تخرجنی من کل سوء اخرجت منه محمدا و آل محمد، صلواتک علیه و علیهم اللهم انی اسالک خیر ما سئلک عبادک الصالحون و اعوذ بک مما استعاذ منه عبادک المخلصون »

بارالها! به حق این روزی که آن را برای مسلمانان عید و برای محمد(ص) ذخیره و شرافت و کرامت و فضیلت قرار دادی از تو می خواهم که بر محمد و آل محمد درود بفرستی و مرا در هر خیری وارد کنی که محمد و آل محمد را در آن وارد کردی و از هر سوء و بدی خارج سازی که محمد و آل محمد را خارج ساختی، درود و صلوات تو بر او و آنها، خداوندا، از تو می طلبم آنچه بندگان شایسته ات از تو خواستند و به تو پناه می برم از آنچه بندگان خالصت به تو پناه بردند.

در صحیفه سجادیه نیز دعایی از امام سجاد(ع) به مناسبت وداع ماه مبارک رمضان و استقبال عید سعید فطر وارد شده است:

«اللهم صل علی محمد و آله و اجبر مصیبتنا بشهرنا و بارک لنا فی یوم عیدنا و فطرنا و اجعله من خیر یوم مر علینا، اجلبه لعفو و امحاه لذنب و اغفرلنا ما خفی من ذنوبنا و ما علن ... اللهم انا نتوب الیک فی یوم فطرنا الذی جعلته للمؤمنین عیدا و سرورا و لاهل ملتک مجمعا و محتشدا، من کل ذنب اذنبناه او سوء اسلفناه او خاطر شرا اضمرناه توبة من لا ینطوی علی رجوع الی.»

پروردگارا! بر محمد و آل محمد درود فرست و مصیبت ما را در این ماه جبران کن و روز فطر را بر ما عیدی مبارک و خجسته بگردان و آن را از بهترین روزهایی قرار ده که بر ما گذشته است که در این روز بیشتر ما را مورد عفو قرار دهی و گناهانمان را بشوئی و خداوندا بر ما ببخشایی آنچه در پنهان و آشکارا گناه گردانیم ... خداوندا! در این روز عید فطرمان که برای مؤمنان روز عید و خوشحالی و برای مسلمانان روز اجتماع و گردهمائی قرار دادی از هر گناهی که مرتکب شده ایم و هر کار بدی که کرده ایم و هر نیت ناشایسته ای که در ضمیرمان نقش بسته است به سوی تو باز می گردیم و توبه می کنیم، توبه ای که در آن بازگشت به گناه هرگز نباشد و بازگشتی که در آن هرگز روی آوردن به معصیت نباشد. بارالها! این عید را بر تمام مؤمنان مبارک گردان و در این روز، ما را توفیق بازگشت به سویت و توبه از گناهان عطا فرما.» (3)

پی نوشت ها:

1- محمدی ری شهری، میزان الحکمه، 7/131 - 132

2- میرزا جواد آقا ملکی تبریزی، المراقبات فی اعمال السنه، تبریز، 1281 ق ص 167، مجله پاسدار اسلام، ش 101، ص 10

3- نک: ماهنامه پاسدار اسلام، شماره 101، اردیبهشت ماه 1369 ص 10 - 11، 50

رمضان، تجلی معبود (ره توشه راهیان نور) صفحه 248

جمعی از نویسندگان

apixbax.rozblog.com

"صداست که می‌ماند"

Mr.Apix بازدید : 41 دوشنبه 19 تير 1391 نظرات ()

 

اضافهشدن چند کاراکتر جدید به فیلم سعید چاری

"گوریل انگوری" و "ای‌کیو سان" در "صداست که می‌ماند"

 

 

با پایان یافتن مراحل ساخت انیمیشن‌ها و جلوه‌های ویژه، فیلم سینمایی «صداست که می‌ماند» ساخته سعید چاری تدوین مجدد شد تا تابستان امسال اکران شود

 

 

با پایان یافتن مراحل ساخت انیمیشن‌ها وجلوه‌های ویژه، فیلم سینمایی «صداست که می‌ماند» تدوین مجدد شد.

بنابراین گزارش، فیلم رئال انیمیشن «صداست که می‌ماند» به کارگردانی سعیدچاری و تهیه‌کنندگی هادی مشکات آخرین مراحل فنی خود را سپری می‌کند.

بنابراین گزارش، این فیلم که قبلا نسخه ناقصش در جشنواره سی‌ام فجر بهنمایش در آمده بود، پس از جشنواره با آماده شدن قسمت‌های کروماکی، جلوه‌هایویژه و همچنین کاراکترهای باقی مانده انیمیشنی تدوین مجدد شد. اکنون آخرینمراحل فنی را سپری می‌کند و قرار است در چند روز آینده برای صدور پروانهنمایش تحویل شود.

چاری در مورد این فیلم اظهار داشت: تعداد زیادی کاراکتر انیمیشنی جدید بهنسخه جدید فیلم اضافه شده است که در میان این کاراکترها چند کاراکترانیمیشنی معروف دیگر مانند: «ای کیو سان»، «گربه نره و روباه مکار» ازکارتون «پینوکیو»، «گوریل انگوری» و حدود 9 کارکتر انیمیشنی جدید دیگرطراحی و آماده شده است.

وی در ادامه افزود: به جز این کاراکترهای معروف حدود 8 کاراکتردیگر انیمیشنی هم به کار اضافه شده که در واقع طراحی خود ماست و برایاولین بار در این فیلم دیده می شوند.

چاری تصریح کرد: ما دو کاراکتر رئال فیلم (تورج نصر و مجیدشهریاری) را هم برای ایجاد حرکات پیچیده و زیبا به شکل مدل سهبعدی در آوردیم و برای ساخت فضای کره ماه که کلا به شکل کروماکی ضبط شدهاست، از یک تیم کاملا حرفه‌ای استفاده کردیم که جلوه‌های تصویری خوبی برایفیلم ساخته شده است و حتی برای جذابیت بیشتر فیلم در کره ماه یک مسابقهرالی اتوموبیل رانی بسیار مهیج طراحی نمودیم.

چاری تصریح کرد: در حال حاضر انیمیشن‌ها و جلوه‌های ویژه کار آمادهشده است و ما فیلم را دوباره از اول تدوین کردیم و تصمیم داریم تا این فیلمرا در دو نسخه کودک و بزرگسال ظرف روزهای آینده برای دریافت پروانه نمایشتحویل بدهیم و قصد داریم فیلم را در تابستان امسال اکران کنیم.

او معتقد است که فیلم سینما «صداست که می‌ماند» هر چند که به ظاهر یکفیلم کودک است اما به خاطر حضور کاراکترهای کارتونی معروف دهه 60 بیشتر باکودکان دیروز که الان حدودا 28 تا 35 ساله هستند ارتباط برقرار می‌کند و درواقع دیدن این فیلم ما را بیشتر به یاد خاطرات دوران کودکی‌مانمی‌اندازد.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است:

«تورج نصر» که دوبلور معروفی است و جای بیش از سه هزار کارکتر کارتونیمعروف ( شیپورچی، کنگو، دارکوب زبله، مامور برج کنترل جیمبو و ... ) حرفزده است در حین دوبله کارتونی دچار عارضه قلبی و سکته می‌شود و به کمامی‌رود، کاراکترهای کارتونی وقتی می‌بینند دکترها قطع امید کرده‌اند، نگرانمی‌شوند و می‌ترسند با مرگ «تورج نصر» صدای آن‌ها هم برای همیشه خاموش وقطع شود و به همین دلیل همگی سراسیمه از شهر کارتون‌ها وارد دنیای واقعیمی‌شوند تا «تورج نصر» را نجات دهند.

عوامل فیلم: نویسنده و کارگردان : سعید چاری، تهیه‌کننده: هادی مشکات،مجری طرح و سرمایه‌گذار: محمد آزادی مهربانی، صدابردار: احمد کلانتری، مدیرفیلمبرداری: امید رخ‌افروز، طراح گریم: جنان صدفی.

بازیگران:

رضا رویگری، میر طاهر مظلومی، تورج نصر، امیر زریوند، مختار سائقی، مجید شهریاری، فریده دریامج، محمد آزادی، آرش میر احمدی، عباس محبوب، سید جلال پیشوائیان، مریم کریمی، سید رضا موسوی و سیاوش قاسمی با معرفی : ثنا صادقی، فرشید شفیعی، بازیگر خردسال : آوا رویگری

 

 

www.pilban.ir

 

مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
Profile Pic
اين سايت سعي دارد محيطي آموزشي براي هنرمندان ايجاد كند تا سطح دانايي را در رابطه با رشته خود يا رشته مورد علاقه افزايش دهد و آشنايي با افراد هنرمند در فضاي مجازي اينترنت و در نهايت همكاري در پروژه هاي كاري شخصي يا گروهي هر يك از افراد
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • نظرسنجی
  با ايجاد كدام بخش انجمن موافق هستيد؟

  آمار سایت
 • کل مطالب : 416
 • کل نظرات : 36
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 8
 • آی پی امروز : 5
 • آی پی دیروز : 17
 • بازدید امروز : 11
 • باردید دیروز : 104
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 152
 • بازدید ماه : 520
 • بازدید سال : 8,252
 • بازدید کلی : 61,036