close
تبلیغات در اینترنت
پلک زدن معنی دارد Blinks Have Meaning
loading...

فروشگاه و وبلاگ استودیو انیمیشن اپیکس

شاید بیشترین چیزی که در این زمینه عنوان می شود ، این باشد: ۹۰% بازیگری در چشم هاست ! بعضی از ما این نکته را نیز برای خود یاد آور می شویم. ممکن است بسیاری از شما مستقیما سراغ انیمیت چشم ها بروید !ولی پلک زدن را فراموش کنید. یکی دیگر از ابزارهای مهم و اصلی بازیگری که در اختیار دارید. پلک زدن است. بدترین روش این است که پلک زدن را تصادفی و در زمان های مشخصی ایجاد کنید. مثلا اگر هر دو ثانیه کاراکتر شما پلک بزند، یک اشتباده محض خواهد بود ! به اطرافتان نگاه کنید، آیا کسی را می بینید که هر دو ثانیه یکبار…

پیشاپیش فرا رسیدن عید سعید فطر بر مسلمین جهان مبارک باد

  پیشاپیش فرا رسیدن عید سعید فطر بر مسلمین جهان مبارک باد 


http://rozup.ir/view/1674391/fetr%20matlab.jpg

     
       عید سعید فطر


عید فطر یکی از دو عید بزرگ در سنت اسلامی است که درباره آن احادیث و روایات بیشمار وارد شده است. مسلمانان روزه دار که ماه رمضان را به روزه داری به پا داشته و از خوردن و آشامیدن و بسیاری از کارهای مباح دیگر امتناع ورزیده اند، اکنون پس از گذشت ماه رمضان در نخستین روز ماه شوال اجر و پاداش خود را از خداوند می طلبند، اجر و پاداشی که خود خداوند به آنان وعده داده است.

امیرالمؤمنین علی(علیه السلام) در یکی از اعیاد فطر خطبه ای خوانده اند و در آن مؤمنان را بشارت و مبطلان را بیم داده اند.

خطب امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام یوم الفطر فقال: ایها الناس! ان یومکم هذا یوم یثاب فیه المحسنون و یخسر فیه المبطلون و هو اشبه بیوم قیامکم، فاذکروا بخروجکم من منازلکم الی مصلاکم خروجکم من الاجداث الی ربکم و اذکروا بوقوفکم فی مصلاکم و وقوفکم بین یدی ربکم، و اذکروا برجوعکم الی منازلکم، رجوعکم الی منازلکم فی الجنه.

عباد الله! ان ادنی ما للصائمین و الصائمات ان ینادیهم ملک فی آخر یوم من شهر رمضان، ابشروا عباد الله فقد غفر لکم ما سلف من ذنوبکم فانظروا کیف تکونون فیما تستانفون (1)

ای مردم! این روز شما روزی است که نیکوکاران در آن پاداش می گیرند و زیانکاران و تبهکاران در آن مایوس و نا امید می گردند و این شباهتی زیاد به روز قیامتتان دارد، پس با خارج شدن از منازل و رهسپار جایگاه نماز عید شدن به یاد آورید خروجتان از قبرها و رفتنتان را به سوی پروردگار، و با ایستادن در جایگاه نماز به یاد آورید ایستادن در برابر پروردگارتان را و با بازگشت به سوی منازل خود، متذکر شوید بازگشتتان را به سوی منازلتان در بهشت برین، ای بندگان خدا، کمترین چیزی که به زنان و مردان روزه دار داده می شود این است که فرشته ای در آخرین روز ماه رمضان به آنان ندا می دهد و می گوید:

«هان!بشارتتان باد، ای بندگان خدا که گناهان گذشته تان آمرزیده شد، پس به فکر آینده خویش باشید که چگونه بقیه ایام را بگذرانید.»

عارف وارسته ملکی تبریزی درباره عید فطر آورده است: «عید فطر روزی است که خداوند آن را از میان دیگر روزها بر گزیده است و ویژه هدیه بخشیدن و جایزه دادن به بندگان خویش ساخته و آنان را اجازه داده است تا در این روز نزد حضرت او گرد آیند و بر خوان کرم او بنشینند و ادب بندگی بجای آرند، چشم امید به درگاه او دوزند و از خطاهای خویش پوزش خواهند، نیازهای خویش به نزد او آرند و آرزوهای خویش از او خواهند ونیز آنان را وعده و مژده داده است که هر نیازی به او آرند، بر آوره و بیش از آنچه چشم دارند به آنان ببخشند و از مهربانی و بنده نوازی، بخشایش و کارسازی در حق آنان روا دارد که گمان نیز نمی برند.» (2)

روز اول ماه شوال را بدین سبب عید فطر خوانده اند که در این روز، امر امساک و صوم از خوردن و آشامیدن برداشته شده و رخصت داده شد که مؤمنان در روز افطار کنند و روزه خود را بشکنند فطر و فطر و فطور به معنای خوردن و آشامیدن، ابتدای خوردن و آشامیدن است و نیز گفته شده است که به معنای آغاز خوردن و آشامیدن است پس از مدتی از نخوردن و نیاشامیدن. ابتدای خوردن و آشامیدن را افطار می نامند و از این رو است که پس از اتمام روز و هنگامی که مغرب شرعی در روزهای ماه رمضان، شروع می شود انسان افطار می کند یعنی اجازه خوردن پس از امساک از خوردن به او داده می شود.

عید فطر دارای اعمال و عباداتی است که در روایات معصومین(ع) به آنها پرداخته شده و ادعیه خاصی نیز آمده است.

از سخنان معصومین(ع) چنین مستفاد می شود که روز عید فطر، روز گرفتن مزد است. و لذا در این روز مستحب است که انسان بسیار دعا کند و به یاد خدا باشد و روز خود را به بطالت و تنبلی نگذراند و خیر دنیا و آخرت را بطلبد.

و در قنوت نماز عید می خوانیم:

«... اسئلک بحق هذا الیوم الذی جعلته للمسلمین عیدا و لمحمد صلی الله علیه و آله ذخرا و شرفا و کرامة و مزیدا ان تصلی علی محمد و آل محمد و ان تدخلنی فی کل خیر ادخلت فیه محمدا و آل محمد و ان تخرجنی من کل سوء اخرجت منه محمدا و آل محمد، صلواتک علیه و علیهم اللهم انی اسالک خیر ما سئلک عبادک الصالحون و اعوذ بک مما استعاذ منه عبادک المخلصون »

بارالها! به حق این روزی که آن را برای مسلمانان عید و برای محمد(ص) ذخیره و شرافت و کرامت و فضیلت قرار دادی از تو می خواهم که بر محمد و آل محمد درود بفرستی و مرا در هر خیری وارد کنی که محمد و آل محمد را در آن وارد کردی و از هر سوء و بدی خارج سازی که محمد و آل محمد را خارج ساختی، درود و صلوات تو بر او و آنها، خداوندا، از تو می طلبم آنچه بندگان شایسته ات از تو خواستند و به تو پناه می برم از آنچه بندگان خالصت به تو پناه بردند.

در صحیفه سجادیه نیز دعایی از امام سجاد(ع) به مناسبت وداع ماه مبارک رمضان و استقبال عید سعید فطر وارد شده است:

«اللهم صل علی محمد و آله و اجبر مصیبتنا بشهرنا و بارک لنا فی یوم عیدنا و فطرنا و اجعله من خیر یوم مر علینا، اجلبه لعفو و امحاه لذنب و اغفرلنا ما خفی من ذنوبنا و ما علن ... اللهم انا نتوب الیک فی یوم فطرنا الذی جعلته للمؤمنین عیدا و سرورا و لاهل ملتک مجمعا و محتشدا، من کل ذنب اذنبناه او سوء اسلفناه او خاطر شرا اضمرناه توبة من لا ینطوی علی رجوع الی.»

پروردگارا! بر محمد و آل محمد درود فرست و مصیبت ما را در این ماه جبران کن و روز فطر را بر ما عیدی مبارک و خجسته بگردان و آن را از بهترین روزهایی قرار ده که بر ما گذشته است که در این روز بیشتر ما را مورد عفو قرار دهی و گناهانمان را بشوئی و خداوندا بر ما ببخشایی آنچه در پنهان و آشکارا گناه گردانیم ... خداوندا! در این روز عید فطرمان که برای مؤمنان روز عید و خوشحالی و برای مسلمانان روز اجتماع و گردهمائی قرار دادی از هر گناهی که مرتکب شده ایم و هر کار بدی که کرده ایم و هر نیت ناشایسته ای که در ضمیرمان نقش بسته است به سوی تو باز می گردیم و توبه می کنیم، توبه ای که در آن بازگشت به گناه هرگز نباشد و بازگشتی که در آن هرگز روی آوردن به معصیت نباشد. بارالها! این عید را بر تمام مؤمنان مبارک گردان و در این روز، ما را توفیق بازگشت به سویت و توبه از گناهان عطا فرما.» (3)

پی نوشت ها:

1- محمدی ری شهری، میزان الحکمه، 7/131 - 132

2- میرزا جواد آقا ملکی تبریزی، المراقبات فی اعمال السنه، تبریز، 1281 ق ص 167، مجله پاسدار اسلام، ش 101، ص 10

3- نک: ماهنامه پاسدار اسلام، شماره 101، اردیبهشت ماه 1369 ص 10 - 11، 50

رمضان، تجلی معبود (ره توشه راهیان نور) صفحه 248

جمعی از نویسندگان

apixbax.rozblog.com

پلک زدن معنی دارد Blinks Have Meaning

Mr.Apix بازدید : 61 سه شنبه 06 تير 1391 نظرات ()

شاید بیشترین چیزی که در این زمینه عنوان می شود ، این باشد: ۹۰% بازیگری در چشم هاست ! بعضی از ما این نکته را نیز برای خود یاد آور می شویم. ممکن است بسیاری از شما مستقیما سراغ انیمیت چشم ها بروید !ولی پلک زدن را فراموش کنید. یکی دیگر از ابزارهای مهم و اصلی بازیگری که در اختیار دارید. پلک زدن است. بدترین روش این است که پلک زدن را تصادفی و در زمان های مشخصی ایجاد کنید. مثلا اگر هر دو ثانیه کاراکتر شما پلک بزند، یک اشتباده محض خواهد بود ! به اطرافتان نگاه کنید، آیا کسی را می بینید که هر دو ثانیه یکبار پلک بزند ؟ مردم هرگز بر اساس زمان مشخص و معلومی پلک نمی زنند و نخواهند زد.
اگر صحنه یا شاتی را انیمیت کنید که کاراکتر اصلا پلک نزند، در صورتی که هیچ منظوری از این کارتان نداشته باشید، بیننده حسّ می کند که کاراکتر در حال مرگ است ! پلک زدن ها فراتر از عمل طبیعی و فیزیکی برای جلوگیری از خشکی چشم است. پلک زدن ها احساسات فراوانی را بازگو می کنند. به یکی از فیلم های مورد علاقه تان رجوع کنید و به نحوه ی پلک زدن یکی از بازیگر ها دقیق شوید.
چه موقع پلک می زند ؟ چرا؟ چه احساسی دارد ؟ این کار چقدر روی شما تاثیر دارد ؟
تعداد پلک زدن نیز احساسات و خصوصیات مختلفی را بیان می کند. مثلا : پلک زدن های پی درپی کاراکتر را خجالتی یا عصبی و ناراحت نشان می دهد.
در فیلم فارست گامپ، سکانسی را که تام هنکس برای اولین بار پسرش را می بیند، به محض این که می فهمد که او پسرش هست کاملا پلک زدن را متوقف می کند و مبهوت می شود، چند قدم به عقب می رود تا موقعیتی را که در آن قرار گرفته درک کند، پلک می زند و وارد احساس بعدی می شود، احساس گناه ، آیا او واقعا کاری کرده که گناهکار باشد؟ پلک زدنها سریعتر و عصبی تر می شود. تا ناراحتی خود را نشان دهد. این سکانس برای بازی پلک و حرکات آن، بسیار مفید است. هنگامی که تام هنکس می پرسد: میتونم برم ببینمش؟ در این کار ۹۰% چشمان تام نقش دارند، و کاملا احساس و زبان او را می توانید بفهمید.
سوالی که باید در اینجا از خودتان بپرسید این است که : وضعیت احساسی کاراکتر من چگونه است ؟ به چه چیزی باید عکس العمل نشان دهد ؟ خودتان را جای شخصیت بگذارید و بپرسید، اگر من به جای او بودم چه می کردم؟ چگونه پلک می زدم؟ و…
شما هیچ کاری را بدون منظور انجام نمی دهید، شما انگشت کاراکتر را انیمیت نخواهید کرد، مگر آنکه بدانید برای چه منظوری است.
پلک زدن در مواقعی چون: حرکت سریع سر، یا برای تر کردن سطح چشم، تغییر مسیر و جهت چشم ها می تواند ایجاد شود.
ولی در مواقعی برای تغییر سراسری صحنه، در حین اندیشه ، انتقال از یک حس به حس دیگر و یا فهمیدن و درک موقعیت است. این لحظات ، طلایی هستند و شما با انیمیت صحیح پلک زدن، در این مواقع، کیفیت کارتان را از ” خوب ” به “عالی” تغییر خواهید داد.
کتاب: ” در یک چشم به هم زدن “،” Blink Of An Eye ” توسط والتِر مارچ Walter Murch نگاشته شده، تکنیکی که او در تدوین فیلم ها استفاده می کند، در قسمتی از کتاب، راجع به تئوری پلک زدن در تدوین صحبت شده است. ما در سراسرفیلم، در حین کات،از یک شات به شات دیگر پلک می زنیم  ؛ او به دنبال مواقعی در فیلم می گردد که کاراکتر اصلی در کجا پلک زده و درهمان لحظه به پلان بعدی کات می کند ، تا بتواند اساس کات واقعی را به بیننده القا کند. تکنیکی که احساس طبیعی و زیبایی به همراه دارد.
شما هم به عنوان یک انیماتور ، این قاعده را استفاده کنید، مردم هنگامی پلک می زنند که ذهنشان از یک موضوع یا فکر به موضوع یا فکر بعدی انتقال می یابد. چه عمیق، چه ظاهری.
مهمترین هدف از پلک زدن:
• هنگامی که از یک فرایند به فرآیند دیگری تغییر مسیر میدهیم
• پلک می زنیم تا احساسات مخفی وجودمان را بازگو کنیم
• در حین چرخش سر ، مابین حرکت پلک می زنیم
وقتی کاراکتر سرش را سریعا می چرخاند، مابین این حرکت، یا نزدیک به انتهای آن،  پلک زدن را ایجاد و انیمیت کنید، تا احساس طبیعی خوبی را برسانید.
یک مثال:
کاراکتری در زیر زمین محبوس شده و نمی داند که موجود خبیث خونخوار کجا پنهان شده، خود را به گوشه ای تاریک کشیده و با چشمانش سعی بر این دارد تا اطلاعات بیشتری را از محیط بدست بیاورد. چون اگر این کار را نکند، کشته خواهد شد.
شما این صحنه را انیمیت می کنید، باید در مورد پلک نزدن در این پلان ها صحبت کنید، می توانید تا ۱۰ ثانیه پلک زدن را حذف کنید . پشت کاراکتر به بتن چسبیده، ترسش چند برابر می شود و چشمانش بازتر شده و باز جستجو می کند؛ به طور ناگهانی یک بیل را می بیند. او یک سلاح پیدا کرده است . خب ، اولین کاری که می کند چیست ؟ به سمت بیل میرود. بله ، او این کار را انجام خواهد داد، ولی قبل از آن چه ؟ او پلک خواهد زد. چرا؟ چون، (استفاده از قاعده والتر مارچ). حس “ترس و ناامیدی” به اتمام رسیده و سعی دارد یک “قهرمان” شود، انتقال از یک موقعیت به موقعیتی دیگر.
در ابتدا بدانید که چقدر زمان برای انیمیت این پلان در اختیار شماست، سپس به بررسی و پردازش زمانبندی و حرکات بپردازید، لحظات تغییر و پوز های کلیدی را پیدا کنید و تامبنیل ها را اجرا کنید.
در کل:
• پلک زدن معنی دارد
• هیچ چیزی را بدون علت انیمیت نکنید
• هیچ وقت به کارگردان نگویید : “راه دیگری نیست.”
• پلک میزنیم تا فیلم زندگی مان را کات کنیم

 

منبع:puyanama.comرسانه تخصصی انیمیشن

مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب
این نظر توسط بهترین سیستم افزایش بازدید و معرفی سایت در تاریخ 1391/4/6 و 21:10 دقیقه ارسال شده است


سکنج رنک به شما کمک ميکند تا با ديگر کاربران تبادل امتياز کنيد و محبوبيت خود را در گوگل+1 و فيسبوک بالا ببريد!
کافيست در سايت ثبت نام کنيد (هديه عضويت 20 امتياز) و به سايت هاي ديگر کاربران امتياز دهيد. به اين ترتيب سايت شما براي ديگر کاربران نمايش داده مي شود!
با معرفي دوستان خود با استفاده از لينک شخصي شما که پس از عضويت در اختيار شماست ميتوانيد 50 امتياز به صورت رايگان دريافت کنيد!
http://sekonjrank.zio.ir

تبادل بازديد اتوماتيک
افزايش تضميني رتبه گوگل و الکساي سايت شما
کاملا قانوني و بدون هيچ کد تقلبي رنکينک خود را افزايش دهيد
100% کار ساز و واقعي و رايگان
با 200 امتياز هديه
هرماه شارژ 5000توماني براي افراد برتر
همراه با جوايز روزانه
http://ranks.zio.ir

تبادل بنر همزمان با صدها سايت و وبلاگ
نمايش بنرها به صورت تصادفي در تمام سايتهاي عضو
افزايش بازديد و بهبود رنک گوگل ، الکسا و ...
تبادل بنر با 1000 امتياز رايگان همراه با آپلود سنتر و ساخت بنر
هر بار نمايش بنر در سايت شما = 2 بار نمايش بنر شما در سايت اعضا
ranks.zio.ir/tb/

عضويت با کنترل پنل اختصاصي در لينکباکس با 3لينک قابل تعويض بدون قرار
دادن کد يا بننر يا لينک در سايت يا وبلاگ شما
با قرار دادن کد لينک باکس با ابعاد و موضوعات دلخواه خود بيش از 10 لينک و تا 5 لينک
در هر قسمت هديه ميگيريد يعني بيش از 50 لينک روزانه
http://sekonjbox.zio.ir/


تبادل لينک و معرفي لينکها توپ http://linkman.sekonjbox.zio.ir/


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
Profile Pic
اين سايت سعي دارد محيطي آموزشي براي هنرمندان ايجاد كند تا سطح دانايي را در رابطه با رشته خود يا رشته مورد علاقه افزايش دهد و آشنايي با افراد هنرمند در فضاي مجازي اينترنت و در نهايت همكاري در پروژه هاي كاري شخصي يا گروهي هر يك از افراد
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • نظرسنجی
  با ايجاد كدام بخش انجمن موافق هستيد؟

  آمار سایت
 • کل مطالب : 416
 • کل نظرات : 36
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 8
 • آی پی امروز : 6
 • آی پی دیروز : 17
 • بازدید امروز : 74
 • باردید دیروز : 104
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 215
 • بازدید ماه : 583
 • بازدید سال : 8,315
 • بازدید کلی : 61,099