close
تبلیغات در اینترنت
loading...

فروشگاه و وبلاگ استودیو انیمیشن اپیکس

زمانی كه دیوید یتس برای كارگردانی قسمت پنجم مجموعه فیلم هری پاتر انتخاب شد، خیلی‌ها از این اقدام كمپانی برادران وارنر (تهیه‌كننده فیلم)‌ شگفت‌زده شدند    حتی خیلی از دوستداران این مجموعه فیلم از این انتخاب اظهار تاسف كردند، اما واقعیت این است كه وی نه‌تنها ششمین قسمت را كارگردانی كرده، بلكه در تدارك كارگردانی قسمت هفتم آن نیز هست.   هفتمین قسمت فیلم به دلیل طولانی بودن قصه كتاب جی.كی. رولینگ، در 2 قسمت تولید می‌شود و در سال ‌های 2010 و 2011 به نمایش…

پیشاپیش فرا رسیدن عید سعید فطر بر مسلمین جهان مبارک باد

  پیشاپیش فرا رسیدن عید سعید فطر بر مسلمین جهان مبارک باد 


http://rozup.ir/view/1674391/fetr%20matlab.jpg

     
       عید سعید فطر


عید فطر یکی از دو عید بزرگ در سنت اسلامی است که درباره آن احادیث و روایات بیشمار وارد شده است. مسلمانان روزه دار که ماه رمضان را به روزه داری به پا داشته و از خوردن و آشامیدن و بسیاری از کارهای مباح دیگر امتناع ورزیده اند، اکنون پس از گذشت ماه رمضان در نخستین روز ماه شوال اجر و پاداش خود را از خداوند می طلبند، اجر و پاداشی که خود خداوند به آنان وعده داده است.

امیرالمؤمنین علی(علیه السلام) در یکی از اعیاد فطر خطبه ای خوانده اند و در آن مؤمنان را بشارت و مبطلان را بیم داده اند.

خطب امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام یوم الفطر فقال: ایها الناس! ان یومکم هذا یوم یثاب فیه المحسنون و یخسر فیه المبطلون و هو اشبه بیوم قیامکم، فاذکروا بخروجکم من منازلکم الی مصلاکم خروجکم من الاجداث الی ربکم و اذکروا بوقوفکم فی مصلاکم و وقوفکم بین یدی ربکم، و اذکروا برجوعکم الی منازلکم، رجوعکم الی منازلکم فی الجنه.

عباد الله! ان ادنی ما للصائمین و الصائمات ان ینادیهم ملک فی آخر یوم من شهر رمضان، ابشروا عباد الله فقد غفر لکم ما سلف من ذنوبکم فانظروا کیف تکونون فیما تستانفون (1)

ای مردم! این روز شما روزی است که نیکوکاران در آن پاداش می گیرند و زیانکاران و تبهکاران در آن مایوس و نا امید می گردند و این شباهتی زیاد به روز قیامتتان دارد، پس با خارج شدن از منازل و رهسپار جایگاه نماز عید شدن به یاد آورید خروجتان از قبرها و رفتنتان را به سوی پروردگار، و با ایستادن در جایگاه نماز به یاد آورید ایستادن در برابر پروردگارتان را و با بازگشت به سوی منازل خود، متذکر شوید بازگشتتان را به سوی منازلتان در بهشت برین، ای بندگان خدا، کمترین چیزی که به زنان و مردان روزه دار داده می شود این است که فرشته ای در آخرین روز ماه رمضان به آنان ندا می دهد و می گوید:

«هان!بشارتتان باد، ای بندگان خدا که گناهان گذشته تان آمرزیده شد، پس به فکر آینده خویش باشید که چگونه بقیه ایام را بگذرانید.»

عارف وارسته ملکی تبریزی درباره عید فطر آورده است: «عید فطر روزی است که خداوند آن را از میان دیگر روزها بر گزیده است و ویژه هدیه بخشیدن و جایزه دادن به بندگان خویش ساخته و آنان را اجازه داده است تا در این روز نزد حضرت او گرد آیند و بر خوان کرم او بنشینند و ادب بندگی بجای آرند، چشم امید به درگاه او دوزند و از خطاهای خویش پوزش خواهند، نیازهای خویش به نزد او آرند و آرزوهای خویش از او خواهند ونیز آنان را وعده و مژده داده است که هر نیازی به او آرند، بر آوره و بیش از آنچه چشم دارند به آنان ببخشند و از مهربانی و بنده نوازی، بخشایش و کارسازی در حق آنان روا دارد که گمان نیز نمی برند.» (2)

روز اول ماه شوال را بدین سبب عید فطر خوانده اند که در این روز، امر امساک و صوم از خوردن و آشامیدن برداشته شده و رخصت داده شد که مؤمنان در روز افطار کنند و روزه خود را بشکنند فطر و فطر و فطور به معنای خوردن و آشامیدن، ابتدای خوردن و آشامیدن است و نیز گفته شده است که به معنای آغاز خوردن و آشامیدن است پس از مدتی از نخوردن و نیاشامیدن. ابتدای خوردن و آشامیدن را افطار می نامند و از این رو است که پس از اتمام روز و هنگامی که مغرب شرعی در روزهای ماه رمضان، شروع می شود انسان افطار می کند یعنی اجازه خوردن پس از امساک از خوردن به او داده می شود.

عید فطر دارای اعمال و عباداتی است که در روایات معصومین(ع) به آنها پرداخته شده و ادعیه خاصی نیز آمده است.

از سخنان معصومین(ع) چنین مستفاد می شود که روز عید فطر، روز گرفتن مزد است. و لذا در این روز مستحب است که انسان بسیار دعا کند و به یاد خدا باشد و روز خود را به بطالت و تنبلی نگذراند و خیر دنیا و آخرت را بطلبد.

و در قنوت نماز عید می خوانیم:

«... اسئلک بحق هذا الیوم الذی جعلته للمسلمین عیدا و لمحمد صلی الله علیه و آله ذخرا و شرفا و کرامة و مزیدا ان تصلی علی محمد و آل محمد و ان تدخلنی فی کل خیر ادخلت فیه محمدا و آل محمد و ان تخرجنی من کل سوء اخرجت منه محمدا و آل محمد، صلواتک علیه و علیهم اللهم انی اسالک خیر ما سئلک عبادک الصالحون و اعوذ بک مما استعاذ منه عبادک المخلصون »

بارالها! به حق این روزی که آن را برای مسلمانان عید و برای محمد(ص) ذخیره و شرافت و کرامت و فضیلت قرار دادی از تو می خواهم که بر محمد و آل محمد درود بفرستی و مرا در هر خیری وارد کنی که محمد و آل محمد را در آن وارد کردی و از هر سوء و بدی خارج سازی که محمد و آل محمد را خارج ساختی، درود و صلوات تو بر او و آنها، خداوندا، از تو می طلبم آنچه بندگان شایسته ات از تو خواستند و به تو پناه می برم از آنچه بندگان خالصت به تو پناه بردند.

در صحیفه سجادیه نیز دعایی از امام سجاد(ع) به مناسبت وداع ماه مبارک رمضان و استقبال عید سعید فطر وارد شده است:

«اللهم صل علی محمد و آله و اجبر مصیبتنا بشهرنا و بارک لنا فی یوم عیدنا و فطرنا و اجعله من خیر یوم مر علینا، اجلبه لعفو و امحاه لذنب و اغفرلنا ما خفی من ذنوبنا و ما علن ... اللهم انا نتوب الیک فی یوم فطرنا الذی جعلته للمؤمنین عیدا و سرورا و لاهل ملتک مجمعا و محتشدا، من کل ذنب اذنبناه او سوء اسلفناه او خاطر شرا اضمرناه توبة من لا ینطوی علی رجوع الی.»

پروردگارا! بر محمد و آل محمد درود فرست و مصیبت ما را در این ماه جبران کن و روز فطر را بر ما عیدی مبارک و خجسته بگردان و آن را از بهترین روزهایی قرار ده که بر ما گذشته است که در این روز بیشتر ما را مورد عفو قرار دهی و گناهانمان را بشوئی و خداوندا بر ما ببخشایی آنچه در پنهان و آشکارا گناه گردانیم ... خداوندا! در این روز عید فطرمان که برای مؤمنان روز عید و خوشحالی و برای مسلمانان روز اجتماع و گردهمائی قرار دادی از هر گناهی که مرتکب شده ایم و هر کار بدی که کرده ایم و هر نیت ناشایسته ای که در ضمیرمان نقش بسته است به سوی تو باز می گردیم و توبه می کنیم، توبه ای که در آن بازگشت به گناه هرگز نباشد و بازگشتی که در آن هرگز روی آوردن به معصیت نباشد. بارالها! این عید را بر تمام مؤمنان مبارک گردان و در این روز، ما را توفیق بازگشت به سویت و توبه از گناهان عطا فرما.» (3)

پی نوشت ها:

1- محمدی ری شهری، میزان الحکمه، 7/131 - 132

2- میرزا جواد آقا ملکی تبریزی، المراقبات فی اعمال السنه، تبریز، 1281 ق ص 167، مجله پاسدار اسلام، ش 101، ص 10

3- نک: ماهنامه پاسدار اسلام، شماره 101، اردیبهشت ماه 1369 ص 10 - 11، 50

رمضان، تجلی معبود (ره توشه راهیان نور) صفحه 248

جمعی از نویسندگان

apixbax.rozblog.com

Mr.Apix بازدید : 59 دوشنبه 22 خرداد 1391 نظرات ()
زمانی كه دیوید یتس برای كارگردانی قسمت پنجم مجموعه فیلم هری پاتر انتخاب شد، خیلی‌ها از این اقدام كمپانی برادران وارنر (تهیه‌كننده فیلم)‌ شگفت‌زده شدند
 
 حتی خیلی از دوستداران این مجموعه فیلم از این انتخاب اظهار تاسف كردند، اما واقعیت این است كه وی نه‌تنها ششمین قسمت را كارگردانی كرده، بلكه در تدارك كارگردانی قسمت هفتم آن نیز هست.

 

هفتمین قسمت فیلم به دلیل طولانی بودن قصه كتاب جی.كی. رولینگ، در 2 قسمت تولید می‌شود و در سال ‌های 2010 و 2011 به نمایش عمومی درمی‌آید. قسمت جدید فیلم «هری پاتر و شاهزاده نیمه‌اصیل» در بین مجموعه فیلم‌های هری پاتری، بهترین نقدها را از سوی منتقدان سینمایی دریافت كرده است. فیلم همچنین می‌رود تا بالاترین فروش را در بین 6 قسمت این مجموعه كسب كند.

وقتی به شما پیشنهاد كارگردانی قسمت تازه‌ای از مجموعه فیلم «هری پاتر» شد، چقدر شگفت‌زده شدید؟

خیلی شگفت‌زده شدم. دلیلش هم این است آخرین فیلمی كه تا آن زمان كارگردانی كرده بودم، «قاچاق آدم» بود كه فیلمی تند، پراحساس اما حساسیت‌برانگیز درباره یك موضوع تلخ اجتماعی بود. به همین دلیل پیشنهاد كارگردانی یك فیلم هری پاتری با آن حال و هوای فانتزی و ماجراجویانه‌ای كه دارد برای خودم هم كمی عجیب بود. به نظرم این یك جور پیشنهاد خاص به نظر می‌آمد كه كنجكاوی خودم را نیز برانگیخت و به شكلی مرا هم بر سر شوق آورد. در عین حال این از آن دسته پیشنهاداتی بود كه رد كردن آن خیلی سخت و دشوار بود. در حقیقت خودم هم به اندازه بقیه تعجب كرده بودم. این را صریح و صادقانه می‌گویم.

به عنوان فیلمسازی كه اعتقاد دارید اساس درام، شخصیت‌پردازی است فكر می‌كردید بتوانید آن چیزهایی را كه فیلمسازان قبلی نتوانسته بودند به این مجموعه فیلم اضافه كنند، اضافه كنید؟

احساسم این است كه آیا قبلی‌ها می‌خواستند كاری كنند كه این مجموعه فیلم پا بگیرد و رشد كند. یك دلیل مهم هم این است كه بسیاری از مردم هری پاترها را به عنوان فیلم‌هایی كودكانه ارزیابی می‌كنند. پس از تولید چند قسمت اول فیلم، تهیه‌كنندگانش در جستجوی كسی بودند كه نگاه تاریك‌تری به قصه و ماجراهای آن داشته باشد. به خود كتاب‌ها هم كه نگاه كنید، می‌بینید كه ماجراهای آنها تاریك‌تر و با گذشت زمان، قصه و فیلم‌ها پیچیده‌تر و پرتنش‌تر می‌شود، بنابراین تهیه‌كنندگان كسی را می‌خواستند كه بتواند این موارد را به شكلی طبیعی در نسخه سینمایی كار حفظ كند.

نكته دیگر كه در این رابطه كمی عجیب به نظر می‌رسد، این است كه تهیه‌كنندگان فیلم شما را برای كارگردانی قسمت‌های بعدی كتاب هم نگه داشتند. این در حالی است كه قرار بود قسمت‌های مختلف فیلم توسط فیلمسازان متفاوتی كارگردانی شود. آیا تهیه‌كنندگان هری پاتر به دلیل نوع كار شما در قسمت پنجم این تصمیم را گرفتند؟

بله خیلی عجیب بود، اما دلیلش موفقیت مالی و انتقادی «هری پاتر و فرقه ققنوس» نبود. ما هنوز در حال فیلمبرداری این فیلم بودیم كه كمپانی برادران وارنر پیشنهاد كارگردانی هری پاتر و شاهزاده نیمه‌اصیل را مطرح كرد. آنها بشدت مجذوب قصه كتاب بودند و می‌خواستند كارگردانی آن را به كسی بدهند كه احساس می‌كردند خیلی به دنبال ماجراجویی و اكشن نیست. قبل از اكران عمومی قسمت پنجم، ما صحبت‌های اصلی را كرده بودیم. وقتی فیلم به نمایش عمومی درآمد آنها گفتند انتخاب درستی كرده‌اند. فیلم هم موفقیت خوبی در جدول گیشه روبه‌رو شد. زمان تولید قسمت ششم هم همه چیز بخوبی و خوشی گذشت. اواسط فیلمبرداری این فیلم بودیم كه آنها آمدند و گفتند: «دوست داری خودت این مجموعه فیلم را تمام كنی؟» و من پاسخ دادم: «بله، خیلی دوست دارم این كار را انجام دهم.» چه كسی دوست ندارد چنین كاری را انجام دهد؟! در حقیقت، كارگردانی چند قسمت از این مجموعه فیلم پربیننده، برایم حكم یك فرصت و شانس بزرگ را داشت.

جلوه‌های ویژه شاهزاده نیمه‌اصیل عمیق‌تر از فرقه ققنوس است. برای خلق آنها با چالش ویژه‌ای روبه‌رو بودید؟

در این مجموعه فیلم و همچنین خیلی فیلم‌های دیگر، ما انواع و اقسام جلوه‌های ویژه را داریم و به همین دلیل می‌خواستیم جلوه‌های ویژه فیلم ما متفاوت از فیلم‌های دیگر به نظر برسد و فاصله‌اش را از آنها حفظ كند. در عین حال ما در قسمت ششم با قصه‌ای رمانتیك هم سر و كار داریم، یعنی چیزی كه در 5 قسمت قبلی وجود نداشت. برای همین كار ما هم ویژه و هم لذتبخش بود و با خیلی چیزها باید بازی می‌كردیم. در همین حال قصه این بار پرتنش‌تر و تاریك‌تر می‌شد. نكته كلیدی برای من این بود كه مطمئن شوم همه اینها در كنار هم به شكل درستی قرار می‌گیرند و می‌توان تركیب زنده و جانداری از آنها ارائه كرد.

پیش از اكران عمومی فیلم این شایعه در سطح وسیعی پخش شد كه پایان فیلم متفاوت از پایان كتاب است. فكر نمی‌كردید چنین چیزی بشدت بحث‌انگیز شود؟ در عین حال هنگام كارگردانی فیلم هری پاتر، چگونه تعادل بین خواسته خودتان به عنوان فیلمساز و خواسته‌های تماشاگران و طرفداران هری پاتر را حفظ و رعایت می‌كنید؟

در قصه كتاب یك بخش گورستان و مراسم تدفین وجود دارد. این بخش حماسی و زیباست و در كنار یك رودخانه اتفاق می‌افتد و سرشار از موجودات خیالی و وهم‌انگیز است. این بخش كتاب را خیلی دوست دارم. احساس می‌كردم این بخش را باید خیلی خوب در فیلم اجرا كنم. مهم‌ترین نكته این بود كه ریتم قصه و فیلم حفظ شود. پس از مرگ دامبلدور، صحنه‌ای داریم كه همه، دست‌های خود را روبه آسمان بلند می‌كنند. این صحنه هم كیفیت خوب و بالایی دارد. برای پایان فیلم، من و استیو كلاوس فیلمنامه‌نویس به دنبال حفظ ریتم بودیم. هر دوی ما احساس می‌كردیم صحنه گورستان خیلی خوب است و این صحنه می‌تواند پایان خوبی برای فیلم باشد. البته می‌دانستیم كه شماری از تماشاگران فیلم چنین چیزی را برنمی‌تابند و احتمالا از كار ما عصبانی خواهند شد. من هم صحنه‌های متفاوتی از قصه را دوست دارم، اما فكر می‌كنم مهم‌ترین مساله این است كه فیلم باید آن طوری باشد كه باید باشد. همچنین متوجه این نكته هم بودم كه فیلم را فقط برای طرفداران هری‌پاتر نمی‌سازم. كسانی هم هستند كه دوستدار پروپاقرص این مجموعه فیلم نیستند، ولی به تماشای آن می‌روند. خواست این گروه از تماشاگران هم اهمیت دارد. در همین حال، حواس شما به تماشاگران بین‌المللی در كشورهای مختلف جهان هم باشد. گروهی هم وجود دارند كه هنوز قصه كتاب‌ها را نخوانده‌اند، اما به تماشای فیلم‌های آن می‌روند. من در آن واحد باید در خدمت همه آنها باشم.

 

هنگام كارگردانی قسمت آخر هم سراغ ایجاد تغییرات بیشتری نسبت به قصه كتاب خواهید رفت؟ و سفت و سخت برسر این ایده‌باقی می‌مانی

نكته بزرگ و اصلی درباره قسمت آخر كتاب  كه به صورت فیلمی 2قسمتی ساخته می‌شود  این است كه قصه آن پراكنده و چندوجهی نیست كه ما هم بخواهیم آن را تكه پاره و چند شاخه كنیم، اما نكته مهم همان چیزی است كه قبل از این گفتم. حرف اصلی این است كه ریتم باید همگون باشد و حفظ شود. اگر ایجاد تغییرات به این مساله كمك كند، حتما در فیلم سینمایی تغییراتی را در مقایسه با قصه كتاب خواهیم داشت. الگویی كه از آن پیروی می‌كنم، این است كه حاصل كار باید یك محصول خشنود‌كننده باشد و همه آن را بپسندند. اصلا یكی از دلایلی كه قسمت آخر در 2 بخش ساخته می‌شود، همین است. ما یك فیلم 2 بخشی می‌سازیم تا بتوانیم قصه قسمت آخر كتاب را به شكلی منطقی و مقبول در معرض دید تماشاچی قرار دهیم. می‌دانستم كه بسیاری از طرفداران هری‌پاتر دوست دارند ما فیلمی 5 ساعته بسازیم و اگر بودجه‌اش را داشتیم، این كار را نیز می‌كردیم. قبل از شروع فیلمبرداری، فهرستی آماده كردم تا تمام چیزهایی را كه می‌خواستم در قصه آخرین قسمت داشته باشم در آن نوشتم. می‌دانستم آنچه آماده می‌كنم باید با هزینه تولید فیلم همخوانی داشته باشد. خیلی‌ها می‌گویند این فیلم گران‌ترین و پرخرج‌ترین محصول دنیای سینماست. تهیه‌كنندگان فیلم گفته‌اند دست ما را برای ساخت آن باز می‌گذارند. یكی از دلایلی كه باعث شد تا قسمت آخر در 2 بخش ساخته شود، همین موضوع بود. آنها به من گفتند، «اگر بتوانی فیلم را در 2 بخش بسازی، ما می‌توانیم هر مقدار هزینه‌ای كه بخواهی به تو بدهیم. در آن صورت می‌توانی برای هر كدام از آنها درخواست هزینه كلانی داشته باش.» این همان چیزی بود كه می‌خواستم. تنها راهی كه می‌توانستم اقتباسی خوب و مقبول از این قصه داشته باشم این بود كه آن را تبدیل به فیلمی 2 بخشی كنم.

شما با بیل نیگی چند فیلم و مجموعه موفق كار كرده‌اید در حالی كه وی یكی از بهترین بازیگران معاصر سینمای انگلیس است. او را در قسمت آخر هری‌پاتر خواهیم دید؟

 

بله. 2 هفته با او فیلمبرداری خواهیم داشت. او بازیگر بزرگی است و حیف می‌شد اگر در یكی از هری‌پاترها نباشد.

آیا هنوز هم پس از كارگردانی 2 قسمت از مجموعه «هری‌پاتر»، همان حس و حال اولیه را دارید؟

بله. هنوز هم شگفت‌زده‌‌ام و بعضی وقت‌ها از خودم می‌پرسم آنها چرا مرا برای این كار انتخاب كردند؟‌ خوشحالم كه دارم قسمت‌هایی از این مجموعه فیلم را می‌سازم. از این كار لذت می‌برم و به آن افتخار می‌كنم.

یكی از منتقدان می‌گفت كارگردانی این فیلم یك نقطه عطف در كارنامه هنری‌تان است.

درست گفته است. نكته جالب این است كه قصه كتاب‌های هری‌پاتر هم از زمانی كه قرار شد من آنها را كارگردانی كنم، یك جور نقطه عطف در داستان سرایی این مجموعه كتاب است.

هری‌پاترهایی كه شما كارگردانی كرده‌اید، لقب فیلم‌های كودكانه را نمی‌گیرند.

خیر. حال و هوای آنها جدی‌تر و سنگین‌تر است. حداقل مخاطبی كه مورد نظر این فیلم‌هاست، تماشاگران نوجوان هستند.

نظرتان درباره قسمت‌های قبلی كه توسط كریس كلمبوس و آلفونسو كوارون ساخته شد، چیست؟

آنها فیلم‌های خوبی ساختند. اقتباس سینمایی آنها از قصه كتاب‌های رولینگ خوب و دقیق بود. نكته جالبی كه می‌خواهم به شما بگویم، این است كه تهیه‌كنندگان فیلم برای قسمت پنجم آن اصرار داشتند كارگردان فیلم انگلیسی باشد.

كار با 3 بازیگر اصلی فیلم چطور بود؟

خیلی خوب و عالی. آنها چون قبل از این چند بار نقش‌های خود را بازی كرده‌اند،‌ جلوی دوربین خیلی راحت بودند و مشكلی برای ایفای نقش خود نداشتند. این 3 نفر هم همراه با قصه كتاب بزرگ شدند و این یكی از نكات جالب این مجموعه فیلم است.

خود شما قسمت ششم فیلم را چگونه ارزیابی می‌كنید؟

دور شدن از گونه فانتزی آن و نزدیك‌تر شدن به واقعیت‌های پراحساس. من خودم هنوز دنیای جادویی چند قسمت اول فیلم را خیلی دوست دارم. ولی قصه كتاب‌ها با گذشت زمان از فانتزی دور شد و حال و هوایی پیچیده‌تر و تاریك‌تر پیدا كرد.

آیا هیچ وقت خودتان شیفته قصه‌های هری‌پاتر بودید؟

به آن صورت خیر، اما وقتی كارگردانی‌شان را شروع كردم، علاقه‌ام به آنها بیشتر شد.

با این تحسین و تمجیدها چه احساسی به شما دست می‌دهد؟

همه تلاشم این است كه خونسردی‌ام را حفظ كنم.

كارگردانی آخرین «هری پاتر» تا یك سال دیگر تمام می‌شود و شما از ساخت قسمت دیگری از آن فارغ می‌شوید، دلتان می‌خواهد پس از آن دوباره به فیلمی با حال و هوای رئالیستی ساخته‌های قدیمی‌تان برگردید؟

حتما همین كار را می‌كنم. می‌خواهم یكی دو تا فیلم كوچك و جمع و جور بسازم. خودم فكر می‌كنم تا دو سه سال، سراغ كارگردانی هیچ فیلم پرخرج و گرانقیمتی نروم. اصلا این احساس را ندارم كه چند تا فیلم بزرگ و پرهزینه ساخته‌ام و حالا باید همین راه را دنبال كنم. بعد از ساختن چند فیلم مستقل و كوچك، دوباره سراغ كارگردانی یكی دو تا فیلم بزرگ و پرخرج می‌روم. حتما می‌خواهید بدانید چرا؟ دلیلش هم این است كه وقتی شما چنین فیلم‌هایی را كارگردانی می‌كنید، دیگر نمی‌توانید ساختن این جور فیلم‌ها را رها كنید.

مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب
این نظر توسط Smart در تاریخ 1391/3/22 و 21:24 دقیقه ارسال شده است

سلام... خسته نباشی... سایت باحالی داری امیدوارم موفق باشی. خواستم بگم اگه میخوای بازدیدت بره بالا یعنی به 4 تا 5 هزار بازدید در روز برسه (اگه تو این چند روزی که من تبلیغتو میکنمو واست کاربر میارم فعال باشی بازدیدت بیشتر از اینا میشه) این ID رو Add کن: UpRank2012 شکلک شکلک


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
Profile Pic
اين سايت سعي دارد محيطي آموزشي براي هنرمندان ايجاد كند تا سطح دانايي را در رابطه با رشته خود يا رشته مورد علاقه افزايش دهد و آشنايي با افراد هنرمند در فضاي مجازي اينترنت و در نهايت همكاري در پروژه هاي كاري شخصي يا گروهي هر يك از افراد
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • نظرسنجی
  با ايجاد كدام بخش انجمن موافق هستيد؟

  آمار سایت
 • کل مطالب : 416
 • کل نظرات : 36
 • افراد آنلاین : 2
 • تعداد اعضا : 8
 • آی پی امروز : 6
 • آی پی دیروز : 17
 • بازدید امروز : 40
 • باردید دیروز : 104
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 181
 • بازدید ماه : 549
 • بازدید سال : 8,281
 • بازدید کلی : 61,065